Menu
 

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis sāk akciju seksuālās vardarbības mazināšanai

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 no 21.līdz 27.novembrim rīko informatīvo akciju “Pārtrauc klusēšanu!”.  Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību seksuālās vardarbības problēmai, aicinot nepieciešamības gadījumā saņemt psihoemocionālu un informatīvu atbalstu jautājumos, kas saistīti ar seksuālu vardarbību, kas vērsta pret bērnu.

Kampaņas laikā tās rīkotāji īpaši aicina izmantot iespēju sazināties ar Uzticības tālruņa speciālistiem, ne tikai zvanot uz 116111, bet arī rakstot čatā (čats strādā darba dienās pulkst.12.00 – 20.00, čata logs meklējams mājaslapā), rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., vai lejupielādējot bezmaksas aplikāciju “Uzticības tālrunis”, caur kuru iespējams sazināties ar Uzticības tālruņa speciālistiem sev vispiemērotākajā un ērtākajā veidā.

“Seksuālā vardarbība joprojām ir stigmatizēts un smags temats, kas sabiedrībā nereti ir tabu. Daudzos gadījumos daļa sabiedrības seksuālās vardarbības pret bērnu cēloņus skaidro ar ārējiem apstākļiem, upura uzvedību, aizmirstot vai neizprotot, ka nepastāv apstākļi, kas to attaisno. Kultūra, kurā bieži tiek vainots pats upuris, neuzmanība, nepietiekama spēja sevi pasargāt, rada spēcīgu kaunu un vainas sajūtu, kas traucē runāt par notikušo, meklēt atbalstu un palīdzību pat tad, kad tā ir akūti nepieciešama,” uzsver VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Anda Sauļūna.

“Mums kā sabiedrībai ir jāspēj izprast, cik postošas sekas var atstāt seksuālā vardarbība, kas vērsta pret bērnu, mums jārod sevī spēks meklēt informāciju un atbalstu, ja radušās aizdomas par iespējamu seksuālu vardarbību, un ziņot par notikušo, ja šāda informācija ir saņemta. Cietušo bērnu balsis var būt klusas, gandrīz nedzirdamas, jo reizēm apjukums un bailes ir pārāk spēcīgas, tāpēc mums ir jāmācās tās saklausīt, izprast un sniegt visu iespējamo atbalstu, lai pasargātu šo īpaši aizsargājamo sabiedrības daļu.”

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.