Menu
 

Balsojumā par "Ģimenei draudzīgāko pašvaldību" priekšgalā Olaine, Jūrmala un Ropaži

 • Autors:  Apriņķis.lv
Grafika - Sabiedrības integrācijas fonds Grafika - Sabiedrības integrācijas fonds

Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” iedzīvotāju balsojumā Rīgas plānošanas reģionā pašlaik vadībā izvirzījušās Olaines novada pašvaldība, Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība un Ropažu novada pašvaldība. Līderiem ciešiem soļiem seko Ādažu novada pašvaldība, Salaspils novada dome, Mārupes novada pašvaldība, Ķekavas novada pašvaldība un Rīgas valstspilsētas pašvaldība.

Līdz 22. decembrim iedzīvotāji vietnē “www.vietagimenei.lv”" vēl var ietekmēt balsojuma gaitu, balsojot par pašvaldībām ar labāko atbalstu ģimenēm ar bērniem. Iedzīvotāju balsojuma rezultāti pašvaldībām ļaus spert soli tuvāk uzvarai cīņā par naudas balvām 150 000 eiro apmērā, pavēstīja Sabiedrības integrācijas fondā.

Līdzīgi kā iepriekš, konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2022” noris vairākās kārtās, izvērtējot visu 43 Latvijas pašvaldību darbu ģimenēm draudzīgas vides veidošanā. Pašvaldību vērtējums sastāv no pašvaldību sniegtajiem datiem par pakalpojumiem, ko katra pašvaldība nodrošina ģimenēm ar bērniem un vērtēšanas komisijas vērtējuma – gan datu pārbaudes, gan klātienes vizītēm Latvijas labākajās pašvaldībās šī gada decembrī.

Viena no 43 pašvaldībām, kura tiks atzīta par ģimenei draudzīgāko valsts mērogā, saņems naudas balvu 30 000 eiro apmērā. Savukārt katras pašvaldību grupas uzvarētājs – nauda balvu  20 000 eiro apmērā. Piešķirtās naudas balvas paredzētas, lai nodrošinātu atbalsta pasākumus un pakalpojumus vai vides veidošanu ģimenēm ar bērniem. Konkursa uzvarētāji tiks godināti svinīgā pasākumā 2023. gada pirmajā pusē.

Konkurss norisinās jau kopš 2017. gada, un tā primārais mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Līdztekus konkurss veido vidi arī pašvaldību draudzīgai sāncensībai, tādējādi mudinot tās attīstīt aizvien plašāku un pieejamāku ģimenēm paredzēto pakalpojumu klāstu.

2 komentāri

 • Inta
  Inta Piektdiena, 16 Decembris 2022 22:02 Komentāra saite

  Paldies visiem pašvaldības locekļiem! Pilsēta aug...

 • Modris
  Modris Sestdiena, 17 Decembris 2022 18:07 Komentāra saite

  Jūrmala nav labāka pašvaldība,ja es vienreiz līgo svētkos sadedzinaju pudeles plasmas un papīrus.Vai tad man jāliek sods un ne pārāk mazs 50 ER apmērā,kaut likumā teikts varētu ar brīdinājumu un paskaidrojumu .Vai arī Jūrmalas pašvaldība ir tik nabadzīga kad uzreiz prasa naudu?

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.