Menu
 

Siguldas novadā pērn audzis dzimstības, mirstības un laulību skaits

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com, infografika - sigulda.lv Foto - pixabay.com, infografika - sigulda.lv

Pērn Siguldas novada Dzimtsarakstu nodaļā sastādīti 336 dzimšanas un 261 miršanas reģistri, saglabājot pozitīvu dabisko pieaugumu. Salīdzinot ar 2021.gadu, dzimšanas reģistrācija veikta par 8% vairāk, miršanas – par 14% vairāk un laulības reģistri – par 30% vairāk, liecina Siguldas novada pašvaldības apkopotā informācija.

Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēto jaundzimušo vidū ir 184 meitenes, bet 152 ir zēni, vienā ģimenē piedzimis dvīņu pāris. No Dzimtsarakstu nodaļā reģistrētajiem 336 jaundzimušajiem 276 ir deklarēti Siguldas novadā. Aizvadītā gada populārākie vārdi zēniem bija Olivers (7), Lūkass (5), Augusts (4), Renārs (4), savukārt meitenēm – Alise (7), Amēlija (7), Paula (7), Gabriela (5), Emīlija (5), bet interesentākie vārdi – Maido, Lionels, Noels, Tonijs, Nikodēms, Demians, Konors Viliams, Annabella, Aurora, Hēra, Mendija, Adelina Darija, Keilija, Raēla un Lendija.

Siguldas novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrētas 296 laulības, no tām 196 pāri ir laulāti Siguldas Jaunās pils telpās, 35 pāri – izbraukuma ceremonijās, kas notikušas novada muižās, viesu namos un Gaujas senielejas gleznainajās vietās. Savukārt četri pāri “Jā” vārdu izvēlējās teikt Mālpils pagasta nodaļas telpās un trīs pāri – Krimuldas pagastā. Siguldas novada baznīcās gredzenus mijuši 58 pāri.

Joprojām populārākais laulību noslēgšanas vecums pāriem ir 25–40 gadi. Tomēr pērn Dzimtsarakstu nodaļā salaulātas arī 25 personas pensijas vecumā, vecākais kungs bija 86 gadus vecs un kundze – 79 gadu vecumā.

Pagājušā gada maijā un augustā organizēts jaundzimušo godināšanas pasākums “Esmu dzimis Siguldas novadā”, kopumā jaunajiem novadniekiem izsniedzot 250 goda medaļas. Zelta kāzu pasākumā, kas pērn notika augustā un decembrī, cildināti 12 pāri, kuri laulībā nodzīvojuši 50 gadus un bija pieteikušies dalībai pasākumā.

Siguldas novadā pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, kuri sniedz informāciju līdz 2022. gada jūlijam, ir 32 911 iedzīvotāji.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.