Menu
 

Aptauja: mazāk kā viens procents iedzīvotāju tīrīšanas darbiem algo palīgus

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Latvijā teju visi iedzīvotāji mājas uzkopšanu veic pašu spēkiem, un pienākumu sadalījums dzimumu starpā ir ļoti līdzīgs. Tīrīšanas darbus veic 98% sieviešu un 86% vīriešu.

Lai arī abi dzimumi iesaistās mājas tīrīšanā, sievietes uzkopšanai velta vairāk laika nekā vīrieši. Katru nedēļu vairāk nekā divas stundas šiem pienākumiem velta 89% sieviešu un 65% vīriešu. Savukārt līdz vienai stundai nedēļā mājas uzkopšanai velta 8% sieviešu un 20% vīriešu, noskaidrots “Snapshot” veiktajā aptaujā pēc “Maxima Latvija” pasūtījuma.

Biežāk veiktie darbi vīriešu un sieviešu vidū atšķiras. Vīrieši bieži iesaistās virtuves uzkopšanas darbos, visbiežāk veicot trauku mazgāšanu (94%), sadzīves tehnikas tīrīšanu (92%) un virtuves telpu uzkopšanu (87%). Savukārt trīs populārākie darbi, ko veic teju visas sievietes jeb 99% ir veļas mazgāšana, virtuves uzkopšana un sadzīves tehnikas tīrīšana.

Darbi, ko gan vīrieši, gan sievietes visbiežāk uztic citiem un paši neveic ir vienādi – veļas gludināšana, paklāju un mīksto mēbeļu tīrīšana.

Aptaujas dati arī parāda, ka palīdzību no citiem mājas uzkopšanā Latvijas iedzīvotāji izmanto reti. Mazāk kā viens procents iedzīvotāju tīrīšanas darbiem algo palīgus un tikai 7% to uzticējuši kādam citam ģimenes loceklim.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.