Menu
 

Pētījums: Latvijā 62% iedzīvotāju uzskata, ka viņu mājokļos nepieciešams remonts

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Latvijā 62% aptaujāto iedzīvotāju uzskata, ka viņu mājokļos ir nepieciešami lielāki vai mazāki remontdarbi, liecina Zviedrijas mēbeļu lieltirgotāja IKEA pētījuma "Dzīve mājās" rezultāti

Vienlaikus 74% respondentu norādījuši, ka patlaban nav gatavi veikt šīs izmaiņas naudas trūkuma dēļ, 42% - laika trūkuma dēļ un 29% - motivācijas trūkuma dēļ.

Pētījumā secināts, ka kopumā cilvēkiem patīk plānot sava mājokļa uzlabojumus - īpaši tas attiecas uz sievietēm. Latvijā kopumā 33% aptaujāto iedzīvotāju izmaiņas mājokļa interjerā veic ar prieku un labprātīgi.

Tāpat pētījumā noskaidrots, ka visbiežāk izmaiņas mājoklī ieviestas bērnu dēļ - tā ir vai nu mājokļa sagatavošana bērna ienākšanai ģimenē, vai atsevišķas dzīves telpas radīšana bērnam, kuram augot rodas vajadzība pēc privātuma. Motivāciju mainīt mājokļa interjeru rada arī nepieciešamība pēc atšķirīgas noskaņas, rutīnas izjaukšana, mājas funkcionalitātes uzlabošana, mājīguma radīšana un mājokļa sakopšana.

Pētījumu "Dzīve mājās" pēc IKEA pasūtījuma veica tirgus izpētes uzņēmums "Rait" 2018.gada jūlijā tiešsaistes intervijās aptaujājot vairāk nekā 1000 respondentu.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Rīgā 2018.gada 30.augustā tika atklāts starptautiskais mēbeļu un mājsaimniecības preču zīmols IKEA veikals. Rīgas "IKEA" veikala platība ir 34 500 kvadrātmetru, bet veikala teritorija kopumā aizņem 10 hektārus. Kopējie ieguldījumi "IKEA" veikala izveidē Latvijā bija vairāk nekā 50 miljoni eiro.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.