Menu
 

RTU, LU un LLU turpinās studentu uzņemšana uz budžeta vietām

  • Autors:  LETA
Foto - rtu.lv Foto - rtu.lv

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), Latvijas Universitātē (LU) un Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) vairākās studiju programmās turpinās studentu uzņemšana budžeta vietās.

Vairākās RTU bakalaura un koledžas studiju programmās turpinās studentu uzņemšana budžeta vietās, savukārt programmās, kurās budžeta vietu nav, vai arī tās jau ir aizpildītas, ir iespējams pieteikties arī studijām par maksu. Pieteikšanās pamatstudijām iespējama līdz 30.augustam, sacīja augstskolā.

RTU brīvās budžeta vietas vēl pieejamas vairākās programmās, kā, piemēram, "Ģeomātika", "Transportbūves", "Elektronika un mobilie sakari", "Ķīmija", "Materiālzinātnes", "Apģērbu un tekstila tehnoloģija" un virknē citu programmu.

LLU studētgribētājiem vēl ir iespējams iegūt valsts finansētas pamatstudiju vietas vairākās programmās, kā arī pieejamas maksas studiju vietas visās augstskolas piedāvātajās studiju programmās. Uzņemšana augstskolā ilgs arī līdz 30.augustam.

LLU budžeta vietas atlikušas vēl sekojošās pamatstudiju programmās - "Būvniecība", "Zemes ierīcība un mērniecība", "Vide un ūdenssaimniecība", "Lauksaimniecība", "Lauksaimniecības inženierzinātne", "Lietišķā enerģētika", "Kokapstrāde", "Pārtikas produktu tehnoloģija" un "Ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība".

Savukārt LU brīvajās studiju vietās iespējams pieteikties līdz 28.augustam. Budžeta vietas vēl pieejamas vairākās pamatstudiju programmās, kā, piemēram, "Fizika", "Matemātika", "Baltu filoloģija", "Vācu valodas skolotājs", "Dabaszinātņu un informāciju tehnoloģijas skolotājs", "Ģeogrāfija", "Somugru studijas" un virknē citu programmu.

Iepriekš Rīgas Stradiņa universitātes mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa aģentūrai LETA sacīja, ka valsts piešķirtās budžeta vietas pamatstudiju programmās ir aizpildītas, un patlaban reflektanti var pieteikties vēl tikai uz maksas studiju vietām virknē sociālo zinātņu studiju programmu, kā arī vairākām veselības aprūpes studiju programmām, galvenokārt, nepilna laika klātienē.

Savukārt Biznesa augstskolā "Turība" uzņemšana turpināsies līdz 10.augustam, sacīja augstskolā.

LETA jau ziņoja, ka šogad pamatstudijām kādā no 13 Latvijas augstskolām kopumā pieteikušies 10 911 reflektanti, kas ir augstākais studētgribētāju skaits pēdējo piecu gadu laikā.

Kā liecina informācija vienotajā valsts un pašvaldību portālā "Latvija.lv", 2015./2016.akadēmiskajam gadam bija saņemti 8465 reflektantu pieteikumi, 2016./2017.akadēmiskajam gadam - 8194 pieteikumi, 2017./2018.akadēmiskajam gadam - 8034 pieteikumi, bet 2018./2019.akadēmiskajam gadam - 8149 pieteikumi.

Jaunajam akadēmiskajam gadam studijām kādā no 12 Latvijas augstskolām pieteikušies 8638 studētgribētāji. RSU, kur uzņemšana notiek atsevišķi no 12 citām augstskolām, šogad saņemti 2273 personu studiju pieteikumi, kas, kā skaidroja augstskolā, ir par 20% vairāk nekā pērn.

Studētgribētāju vidū populārākās ir Latvijas lielākās augstskolas. Lielākais studētgribētāju skaits pieteicies studijām kādā no LU pamatstudiju programmām - kopumā 4062. Otrajā vietā pēc reflektantu skaita šogad ierindojusies RSU - 2273 cilvēku. Tā ir pirmā reize, kad RSU pēc studētgribētāju skaita apsteigusi RTU, kurā studijām pieteikušies 2270 cilvēki, ļaujot ierindoties populārāko Latvijas augstskolu reitinga trešajā pozīcijā.

Tālāk ar aptuveni trīs reizes mazāku reflektantu skaitu seko LLU, kurā studijām pieteicās 781 persona.

Piektajā vietā ir Daugavpils Universitāte, kura saņēmusi pieteikumus no 413 reflektantiem, kļūstot par populārāko reģionālo augstskolu Latvijā.

Nākamā ir Liepājas Universitāte, kas saņēmusi 280 reflektantu pieteikumu. Studijām Banku augstskolā pieteicās 190 cilvēki, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā - 185 cilvēki, Vidzemes Augstskolā - 170 cilvēki, Ventspils Augstskolā - 114 cilvēki, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā "RISEBA" - 73 cilvēki, Ekonomikas un kultūras augstskolā - 52 cilvēki, savukārt Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā - 48 cilvēki.

Ņemot vērā, ka viens studētgribētājs vienlaikus varēja pieteikties vairākām studiju programmām, savas izvēles sarindojot prioritāšu skalā, kopumā 10 911 reflektanti iesnieguši 43 589 pieteikumus, kas nozīmē, ka vidēji viens studētgribētājs pieteicās aptuveni četrām studiju vietām.

Vienotajā uzņemšanas sistēmā, izmantojot prioritāšu sistēmu konkursa rezultātu aprēķināšanā, katram reflektantam tiks atrasta viena labākā iespējamā vieta no viņa prioritārā secībā sakārtoto programmu saraksta. Potenciālā vieta tiek aprēķināta tikai pēc pieteikuma apstiprināšanas, un reflektants redz savu iegūto provizorisko vietu tajā programmā, kura tika atrasta kā pirmā labākā iespējamā vieta no viņa prioritārā secībā sakārtotā programmu saraksta. Pēc konkursa rezultātu paziņošanas reflektants vairs nevarēs mainīt savu izvēli un reģistrēties citā studiju programmā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.