Menu
 

Ādažu vidusskolas direktors Batņa saglabā Ikšķiles domes priekšsēdētāja vietnieka amatu

  • Autors:  LETA
Foto: ogrenet.lv Foto: ogrenet.lv

Ādažu vidusskolas direktors Česlavs Batņa (LZS) saglabā Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieka amatu, aģentūru LETA informēja Ikšķiles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Dūša.

Šodien Ikšķiles novada dome ārkārtas sēdē lēma par domes priekšsēdētāja vietnieka Batņas atbrīvošanu no Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieka amata. Ar astoņām balsīm pret, piecām balsīm par un viena deputāta nepiedalīšanos lēmuma pieņemšanā Batņa saglabāja domes priekšsēdētāja vietnieka amatu.

Līdz ar to līdzās Ādažu novada domei un Ikšķiles novada domes priekšsēdētājam Indulim Trapiņam (LZP) arī Ikšķiles novada domes deputāti ir lēmuši par to, ka neiebilst Batņam Ādažu vidusskolas direktora amatu apvienot ar Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieka amatu.

Ārkārtas sēdes debatēs Batņa paskaidroja, ka atsevišķu deputātu izteiktajām bažām pašlaik nav pamata, jo, pirms vēl nav pilnvērtīgi uzsākti pildīt jauniegūtā amata pienākumi, ir pāragri spriest un apšaubīt amatu savienošanas iespēju. "Iesniegtais lēmumprojekts pamatojas uz pieņēmumiem un emocijām, nevis konkrētiem faktiem vai apstākļiem, turklāt attiecībā uz amatu savienošanu ir ievēroti visi spēkā esošie normatīvie akti," paskaidroja Batņa.

LETA jau ziņoja, ka sasaukt ārkārtas domes sēdi rosināja pašvaldības deputāti Kaspars Grīnbergs (VL-TB/LNNK), Jānis Kravalis (VL-TB/LNNK), Edgars Logins ("Apvienība iedzīvotāji"), Kaspars Upaciers ("Apvienība iedzīvotāji") un Juris Saratovs (JV), jo uzskata, ka pastāv riski, ka Batņa nespēs vienlīdz kvalitatīvi pildīt abus amatus.

Deputāti pamatojuma vēstulē norāda, ka saskaņā ar Ikšķiles novada pašvaldības nolikumu domes priekšsēdētājam ir viens vietnieks, kurš ne tikai pilda domes priekšsēdētāja pienākumus viņa prombūtnes laikā, bet arī plāno un koordinē novada pašvaldības sociālās, izglītības, kultūras un sporta jomas attīstību, pārrauga ar sociālo, izglītības, kultūras un sporta jomu saistīto pašvaldības struktūrvienību un iestāžu darbību, iesniedz priekšlikumus domes priekšsēdētājam par jautājumu izskatīšanu domē, pastāvīgajās komitejās vai komisijās, domes vārdā izdod pilnvaras, rīkojumus, paraksta līgumus, naudas maksājumu un citus juridiskos, tostarp kredītiestāžu, dokumentus un bez īpaša pilnvarojuma pārstāv domi tiesā.

Savukārt Ādažu novada pašvaldības konkursa nolikumā teikts, ka Ādažu novada pašvaldībā izglītība ir nemainīgi vissvarīgākā prioritāte jau vairākus gadu desmitus. "Mēs attīstām izglītības iestāžu infrastruktūru, pakalpojumus un to pieejamību, atbalstām inovatīvus risinājumus un pieejas izglītības kvalitātes paaugstināšanai. Tieši tādēļ Ādažu novada pašvaldība meklē vidusskolas direktoru–skolas vadītāju, kurš būtu gatavs kļūt par skolas lielāko patriotu, padomdevēju un darītāju izcilas izaugsmes virzienā vienai no Latvijā vismodernāk aprīkotākajām skolām – Ādažu vidusskolai," teikts nolikumā.

Direktora amata pienākumi būs saistīti ar pārmaiņu vadību, izmaiņām skolas darba organizācijā un izaugsmes veicināšanu ne tikai vienā no lielākajām skolām Latvijā, bet visā Ādažu novadā.

Ādažu novada dome un Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (LZP) neiebilst Batņam skolas direktora amatu apvienot ar Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieka un jauktā kora "Ikšķile" diriģenta amatu, un, kā apliecina Batņa, amatu savienošana neradīs interešu konfliktu, netraucēs vidusskolas direktora darbu un nebūs pretrunā ar valsts amatpersonas ētikas normām, ārkārtas sēdes sasaukšanas pamatojumā norādījuši deputāti.

Kā ziņots, 13. augustā Ādažu novada domes ārkārtas sēdē deputāti Batņu apstiprināja par Ādažu vidusskolas direktoru, jo konkursā viņa kandidatūra tika atzīta par labāko. Aģentūrai LETA Batņa atzina, ka pēc divu gadu darba pašvaldībā viņš jutis, ka sāk zust profesionālās kompetences izglītības jomā.

"Es vienmēr esmu teicis, ka kādā brīdī atgriezīšos skolā, jo tur man patīk labāk nekā pašvaldībā. Mani rosināja piedalīties konkursā uz Ādažu vidusskolas direktora amatu, un izrādījās, ka no 26 pretendentiem mana kandidatūra ir vislabākā. Protams, tas man būs liels izaicinājums, jo, ja ne šogad, tad nākamgad Ādažu vidusskola kļūs par lielāko skolu valstī," sacīja Batņa.

Viņš pašlaik nav pārtraucis darba attiecības ar Ikšķiles novada domi un plāno skolas direktora amatu apvienot ar vēlēto domes priekšsēdētāja vietnieka amatu. "Pašlaik ir doma, ka Ikšķiles novada domē es varētu turpināt darbu kā atbrīvotais vietnieks, nedēļā strādājot piecas līdz desmit stundas," sacīja Batņa.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.