Menu
 

Foto: Atklāts Mārupes vidusskolas jaunais korpuss

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: Mārupes novada pašvaldība Foto: Mārupes novada pašvaldība

30. augustā, klātesot skolas kolektīvam, domes pārstāvjiem un viesiem, tika atklāts Mārupes vidusskolas, topošās Mārupes Valsts ģimnāzijas, jaunais korpuss.

Trīs stāvus augstajā un divarpus tūkstošus kvadrātmetru plašajā ēkā, kas tapusi uz bijušās barona Rautenfelda medību muižas pamatiem, izvietotas 13 klašu telpas (mājturības klases zēniem un meitenēm, divas vizuālās mākslas un divas mūzikas klases, divas dabaszinību kabineti, trīs svešvalodu kabineti, ģeogrāfijas un matemātikas kabineti), daudzfunkcionāla nodarbību telpa un kabineti skolas atbalsta personālam, informē Mārupes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Uva Bērziņa.

Iekārtojot klašu telpas, ir padomāts par skolēnu un skolotāju ērtībām - klases aprīkotas ar ergonomiskiem galdiem un krēsliem, ko viegli pielāgot mūsdienīgam mācību procesam, kā arī ar informāciju un komunikāciju tehnoloģijām, kas būtiski atvieglos kompetenču pieejā balstīta izglītības satura ieviešanu. Jaunajā ēkā ir ievērotas arī vides pieejamības prasības un, lai pārvietošanās izglītības iestādē būtu iespējama arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, ierīkots lifts.

"Skolas jaunā korpusa būvdarbi tika uzsākti pirms gada, un, darbiem raiti ritot, jau šodien varam lepoties ar jaunām, mūsdienīgām un ergonomiskām telpām un skolēniem draudzīgu mācību vidi. Priecājamies, ka arī Mārupes novadam ir izdevies rast iespēju piesaistīt Eiropas Savienības finansējumu izglītības infrastruktūras attīstībai. Lai jaunajam mācību gadam sākoties, jaunās Mārupes Valsts ģimnāzijas telpas piepildās ar radošumu, zinātkāri un palīdz sasniegt lielus mērķus," uzrunājot klātesošos, novēlēja Mārupes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs.

Jaunā ēka būvēta, īstenojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektu "Mārupes vidusskolas mācību vides uzlabošana". Būvdarbus veica SIA "Torensberg", projektētājs SIA "Ozola & Bula, arhitektu birojs", būvuzraudzību veica SIA "Būves un būvsistēmas". Projekta ietvaros vienlaikus ar jaunā korpusa būvniecību un iekārtošanu, izbūvēta arī multifunkcionāla mācību telpa un veikta siltumapgādes sistēmas rekonstrukcija citos skolas korpusos, vēsta U. Bērziņa.

Projekta plānotās kopējās izmaksas ir 3,4 milj. eiro, tai skaitā Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums 2,7 milj. eiro un valsts budžeta dotācija 55,6 tūkst. eiro.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.