Menu
 

Pierīgas skolām piešķirts Zaļā karoga apbalvojums

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – Vides izglītības fonds Foto – Vides izglītības fonds

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika ikgadējā Ekoskolu apbalvošana, kurā par vērtīgiem darbiem vides aizsardzības un ilgtspējas labā tika sveiktas 178 skolas no visas Latvijas, tostarp krietns skaits Pierīgas izglītības iestāžu.

Apbalvošanas pasākuma svinīgajā daļā Ekoskolu vadītājus, pedagogus un jauniešus uzrunāja pārstāvji no Vides izglītības fonda, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Bibliotekāru biedrības. Īpašus sveicienus bija sagatavojuši arī Ekoskolu nacionālās žūrijas pārstāvji no Valsts izglītības satura centra un ZAAO. 129 Latvijas Ekoskolas saņēma prestižo starptautiskā Zaļā karoga apbalvojumu, bet vēl 49 skolas ieguva Latvijas Ekoskolas sertifikātu.

No Pierīgas mācību iestādēm starptautiskais Zaļais karogs 2019./2020. mācību gadam tika piešķirts Ādažu vidusskolai, Babītes pirmsskolas izglītības iestādei, Babītes vidusskolai, Baldones vidusskolai, Ikšķiles Brīvajai skolai, Mālpils novada vidusskolai, Mārupes novada PII "Zeltrīti", Olaines 1.vidusskolai, Olaines 2.vidusskolai, Olaines PII "Magonīte", Ropažu novada PII ''Annele'', Ropažu vidusskolai, Salaspils 1.vidusskolia, Salaspils novada PII "Atvasīte" un “Daugaviņa”, Siguldas 1.pamatskolai, Siguldas PII "Ieviņa", Stopiņu novada domes PII "Pienenīte", Tīnūžu sākumskolai, Ulbrokas vidusskolai un Zvejniekciema vidusskolai.

Latvijas Ekoskolu Sertifikāts 2019./2020. mācību gadam piešķirts arī Berģu Mūzikas un mākslas skolai, Laurenču sākumskolai, privātajai pirmsskolai "Patnis" Ādažos un Salaspils novada pašvaldības PII "Saime", bet pateicības izteiktas Carnikavas pamatskolai un Mārupes novada PII "Mārzemīte".

Atsevišķa sadaļa pasākumā tika veltīta kampaņas “Salabo pasauli” atklāšanai. Praktiskā darbnīcā dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar ilgtspējīgas nākotnes scenāriju metodi, kas palīdz dažādot mācību un ārpusstundu aktivitātes vides izglītības jomā. Šī metode nostiprina izpratni par ilgtspējas principiem, vairo motivāciju rīkoties un veicina mērķtiecīgu domāšanu, kā arī spēju izvirzīt prioritātes. Darbnīcas noslēgumā tēmas humoristiskā veidā ar dalībnieku iesaisti apspēlēja improvizācijas teātris “Spiediens”.

Kampaņas “Salabo pasauli” mērķis ir veicināt videi draudzīgu rīcību, saistītās zināšanas un pilsoniskās prasmes jauniešu vidū, parādot dabas un klimata krīzes cēloņus un izpētot iespējas tos novērst sev pazīstamā skolu un kopienu ikdienā ar pārdomātām rīcībām. Kampaņas aktivitāšu plāns veidots tā, lai vēstījumi par vides aizsardzību un ilgtspēju sasniegtu plašāku auditoriju jauniešu vidū. Savukārt vides aizsardzībā ieinteresētiem jauniešiem tā būs iespēja gūt vērtīgu pieredzi un prasmes, kas noderēs arī sociālajā un profesionālajā dzīvē.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.