Menu
 

Valsts policija Vangažos vērtē izglītības iestāžu vides drošību

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

Trešdien Vangažos norisinājās Valsts policijas Nepilngadīgo lietu inspektoru mācības, kurās uzmanība tika vērsta vides izvērtēšanai skolās un to apkārtnē. Rūpējoties par bērnu drošību izglītības iestādēs, Valsts policija veido ciešu sadarbību ar Latvijas izglītības iestāžu vadību.

Veicot skolu vides izvērtējumu, policijas amatpersonas identificē vājās vietas sistēmā un vidē, tādējādi laikus skolām sniedzot viedokli, kur izglītības iestādē pastāv lielākie pārkāpumu riski un kur veicami uzlabojumi, vēsta Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Līdz šim Valsts policijas Nepilngadīgo lietu inspektoriem mācības notikušas Ventspils 6. vidusskolā un Vangažu vidusskolā, taču līdz šī gada decembrim policisti viesosies arī Valmieras 5. vidusskolā, J.Raiņa Daugavpils 6. vidusskolā, Svētes pamatskolā un Rīgas 47. vidusskolā.

“Mums ir prieks, ka izglītības iestādes Latvijā sadarbojas ar policiju. Tas parāda, ka skolu vadība ir ieinteresēta rūpēties par bērnu drošību un labsajūtu izglītības iestādē. Mēs varam skolām ieteikt, ko darīt, lai novērstu likumpārkāpumus pirms tie vispār ir notikuši, taču precīzas norādes varam sniegt vien tad, kad mums tiek dota iespēja ierasties skolā veikt novērojumus vidē, uzdot jautājumus izglītības iestādes personālam un vadībai, iedziļināties skolas iekšējās procedūrās un nonākt pie konkrētiem secinājumiem,” skaidro Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics.

Valsts policijas apkopotā statistika liecina, ka 2018. gadā kopumā valstī reģistrēti 1677 incidenti, kas notikuši izglītības iestādēs un tās teritorijā. Visbiežāk policija saņēmusi informāciju par fizisko vardarbību – pērn tie bijuši 424 gadījumi, kas pārsvarā notikuši audzēkņu starpā. Tāpat pagājušajā gadā policija saņēmusi informāciju par emocionālo vardarbību – 147 gadījumi, par zādzībām – 184 gadījumi, alkohola lietošanu – 157 gadījumi, smēķēšanu – 145 gadījumi, tāpat reģistrēti pārkārkāpumi, kas saistīti ar sīko huligānismu un cita veida likumpārkāpumiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.