Menu
 

Karjeras nedēļā piedalījušies vairāk nekā 137 000 jauniešu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Karjeras nedēļas pasākumos no 14. līdz 18. oktobrim 83 Latvijas pilsētās un novados, tostarp Pierīgā, piedalījās vairāk nekā 137 000 jauniešu. Latvijas skolās notika dažādi ar karjeras izvēli un nākotnes profesijām saistīti pasākumi – diskusijas ar dažādu nozaru profesionāļu dalību, interaktīvas stundas, domnīcas, atvērto durvju dienas, radošās darbnīcas, akcentējot mākslīgā intelekta un tehnoloģiju lomu nākotnes darba tirgū.

Kā vēsta pasākuma rīkotāji Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), Karjeras nedēļā pamatskolas skolēni Aizkrauklē, Jēkabpilī, Mērsragā, Tukumā, Jelgavā, Elejā, Krimuldā, Stalbē un Rīgā piedalījās izglītojošās un interaktīvās nodarbības, kurās izzināja nākotnes profesijas un prasmes, izmēģināja zīmēšanu 3D tehnikā. Savukārt 1.-6. klašu audzēkņi improvizatoru vadībā piedalījās digitāli izglītojošā spēlē, uzzinot par jaunajām profesijām, kuras jau var apgūt pasaules augstskolās, bet 7.- 9. klašu skolēni interaktīvās stundas laikā apzināja dažādas prasmes, kas būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū.

Ar 3D virtuālās realitātes briļļu palīdzību skolēni varēja virtuāli paviesoties trīs mūsdienīgos Latvijas uzņēmumos, kuros izmanto pasaulē jaunākās tehnoloģijas, un uzzināt prognozes par to, kā šīs profesijas mainīsies tuvākā un tālākā nākotnē.

Vidusskolēni un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi Kuldīgā, Daugavpilī, Valmierā, Rīgā un Ogrē kopā ar iedvesmojošām personībām diskutēja par profesijām un prasmēm nākotnē, apsprieda tehnoloģiju un mākslīgā intelekta nozīmi mūsdienās, kā arī izzināja to attīstību tuvākajā desmitgadē un ietekmi uz nākotnes darba tirgu.

Diskusijas dalībnieku vidū bija uzņēmuma “TET” robotu treneris Andis Neilands, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra pārstāve Linda Curika, “Emergen” mašīnmācīšanās laboratorijas vadītājs Aldis Ērglis, kā arī virkne pētnieku un uzņēmēju, kuri jau šobrīd strādā ar nākotnes tehnoloģijām.

“Tehnoloģiju un mākslīgā intelekta attīstība un robotizācija strauji maina profesiju vidi. Mūsdienu jaunieši, iespējams, jau tuvā nākotnē strādās profesijās, kuru šobrīd vēl nemaz nav. Kādas tās būs, prognozēt ir grūti. Tāpēc ir jābūt atvērtiem pārmaiņām, lai dzīves laikā attīstītu un papildinātu savas zināšanas un prasmes. Aktualizējas arī starpnozaru un mūžizglītības jautājums – daudz būs tādu profesiju, kuru pārstāvjiem kādā brīdī nāksies pārorientēties uz citu profesiju,” atzīst VIAA Informācijas un karjeras atbalsta departamenta direktore Inta Asare.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.