Menu
 

CSDD Inčukalna pamatskolai dāvina velosipēdistu mācību laukuma aprīkojumu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - CSDD Foto - CSDD

Rūpējoties par topošo velosipēdistu praktiskās braukšanas iemaņu kvalitatīvu apguvi, Ceļu satiksmes drošības dienesta (CSDD) projekta “Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā” aktīvākajām skolām dāvina mācību laukuma aprīkojuma elementus. Vidējo skolu grupā par labāko atzīta Inčukalna pamatskola, lielo skolu grupā uzvarētāju laurus plūca Rīgas 6. vidusskola, savukārt mazo skolu grupā uzvarēja Straupes pamatskola.

Aizvadītajā 2018./2019. mācību gadā projektā “Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā” piedalījās 223 skolas no visas Latvijas. Vairāk nekā 10 000 bērnu čakli mācījās ceļu satiksmes noteikumus un kārtoja satiksmes drošības teorētisko eksāmenu, iegūstot velosipēdu vadītāja apliecību. Ikdienas novērojumi rāda, ka bērniem ir ļoti svarīgi zināt satiksmes drošības prasības, bet tikpat būtiski ir arī mācēt droši un apdomīgi braukt ar velosipēdu.

Pirmo velosipēda vadīšanas prasmju apguvi vislabāk sākt mājas pagalmā vai skolas sporta laukumā, izpildot noteiktus vingrinājumus, norāda CSDD Sabiedrisko attiecību daļā. Sākums – atsevišķi elementi, kam seko elementu kombinācijas, un tad tās pārtop par pārbaudījumu trasēm. Noslēgumā tās varētu būt satiksmes pilsētiņas ar ceļa zīmēm un apzīmējumiem, kuras palīdzētu bērniem atpazīt reālās situācijas uz ceļa un vēlāk neapjukt satiksmes līkločos.

Izvērtējot projekta “Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā” pagājušā mācību gada sasniegumus, CSDD dāvina projekta katras skolu grupas – lielās skolas, vidējās skolas un mazās skolas –labākajām izglītības iestādēm mācību komplektu praktisko iemaņu un prasmju apgūšanai.

Projekts “Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā” arī šajā mācību gadā daudziem jo daudziem desmitgadniekiem sniegs iespēju skolā apgūt satiksmes noteikumu zināšanas un kārtot velosipēdu vadītāju kvalifikācijas eksāmenu. Projekta finansējumu  nodrošina maksājumi no OCTA līdzekļiem, kurus ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai biedrības “Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs” kontā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.