Menu
 

Par Jūrmalas Alternatīvās skolas vadību lems tikai pēc kriminālprocesa izbeigšanas pret atstādināto direktoru

  • Autors:  LETA
Foto - Jūrmalas pilsētas pašvaldība Foto - Jūrmalas pilsētas pašvaldība

Kamēr nav beidzies Valsts policijas (VP) ierosinātais kriminālprocess par Jūrmalas Alternatīvās skolas darbinieces, iespējams, fiktīvu nodarbināšanu, kura rezultātā no amata atstādināts skolas direktors, jauns vadītājs mācību iestādei meklēts netiks, aģentūra LETA noskaidroja Jūrmalas domē.

Ņemot vērā VP ierosināto procesu, Jūrmalas Alternatīvās skolas direktors Egils Blūms no amata tika atstādināts šī gada maijā.

Tomēr, kā norāda pašvaldībā, kamēr ierosinātais process nav beidzies, domei nav pamata izbeigt darba tiesiskās attiecības ar Blūmu. 

"Līdz ar to skolas direktora amats nav vakants un konkurss nav izsludināts. Šobrīd Alternatīvās skolas direktora pienākumus veic skolas direktora vietniece Ineta Bērziņa," pauž domē.

Kā ziņots, VP maijā ierosināja lietu par darbinieces, iespējams, fiktīvu nodarbināšanu, kā rezultātā tika aizturēts ilggadējais Jūrmalas Alternatīvās skolas direktors Egils Blūms.

VP paziņojumā presei rakstīja, ka šogad maijā Jūrmalas iecirknis saņēma informāciju par to, ka kādas Jūrmalas skolas direktors precīzi nenoskaidrotā laika periodā, apmēram no 2012.gada augusta līdz 2019.gada aprīlim, organizētā grupā īstenojis krāpnieciskas darbības ar mērķi gūt peļņu. 

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka 2012.gadā skolas direktors uz pilnu slodzi pieņēmis darbā kādu sievieti. Jaunajai darbiniecei noteikts, ka ik dienu ierasties darbā nav nepieciešams un viņa tiks izsaukta tikai pēc pieprasījuma. Taču, ja sieviete gribējusi strādāt papildu darbu citur, viņai, saņemot algu par pienākumu pildīšanu skolā, jānoņem tās daļa no konta, atstājot sev naudu tikai par tām dienām, kad viņa faktiski atradusies darbā.

Direktors noteica konkrētu summu, ko viņa varējusi atstāt sev. Algas starpību pēc direktora rīkojuma darbiniecei vajadzēja nodot direktora vietniekam. Savukārt direktora vietnieks daļu no šīs naudas atdevis skolas apkopējai un strādniekiem, bet atlikušo daļu, pēc direktora noteiktā, atdevis pašam direktoram.

VP rīcībā esošā informācija liecina, ka šī sieviete ikdienā uz darbu nav nākusi un tur parādījusies vien retu reizi.

2018.gada sākumā, kad direktora vietnieks gribēja mainīt darbavietu, direktors piedāvāja viņam no algas daļas, ko viņam ik mēnesi atnes fiktīvā darbiniece, atstāt sev noteiktu summu un pārējo daļu atdot viņam. Mantkārīgā nolūkā direktora vietnieks piekritis šim piedāvājumam un līdz 2019.gadam aprīlim ik mēnesi saņēmis šo naudu. Arī laikā, kamēr vīrietim bijusi darba nespējas lapa, viņš turpinājis saņemt solīto.

Šogad maijā, uzzinot, ka ir nonācis policijas redzeslokā, skolas direktors uz darbu izsauca fiktīvo darbinieci un lika viņai ar atpakaļejošiem datumiem parakstīt dažādus dokumentus.

17.maijā aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu Jūrmalas iecirkņa policisti aizturēja 1954.gadā dzimušo skolas direktoru. Neatliekamības kārtībā veikta kratīšana viņa darbavietā un dzīvesvietā, kur izņemto dažādi dokumenti un datu nesēji.

Policijā sākts kriminālprocess par krāpšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa un dokumenta viltošanu. Kriminālprocesā par aizdomās turētajiem ir atzīts skolas direktors, viņa vietnieks un fiktīvā darbiniece.

Izkrāptā summa, iespējams, ir aptuveni 100 000 eiro, bet precīzu summu skaidros izmeklēšanā, norādīja policijā.

19.maijā skolas direktoram kā drošības līdzeklis piemērots noteiktas nodarbošanās aizliegums un aizliegums pildīt konkrētās skolas direktora pienākumus, kā arī aizliegums izbraukt no valsts bez izmeklētājas atļaujas, dzīvesvietas maiņas paziņošana un aizliegums tuvoties noteiktām personām un skolai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.