Menu
 

Konkursā "Mūsu mazais pārgājiens" panākumi arī Mālpils un Carnikavas skolēniem

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: www.krimulda.lv Foto: www.krimulda.lv

Jau par tradīciju kļuvušajā konkursā "Mūsu mazais pārgājiens" piedalījās Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo skolu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi, kuri veica izpēti par bērzu. 

Lai piedalītos konkursā, bija jāveic literatūras un informācijas avotu izpēte par bērzu Latvijā un pasaulē. Tāpat bija jādodas izpētes pārgājienā vai ekskursijā un jāsagatavo radošs izpētes darbs – pārgājiena vai ekskursijas apraksts brīvā stāstījumā, esejas vai citā literārā veidā par interesantiem novērojumiem un atklājumiem, papildinot aprakstu ar stāstnieku liecībām un vizuālo informāciju (zīmējumiem, kartēm, fotoattēliem u.c.), informē organizatoru pārstāve Rūta Rudzīte.

Konkursa komisija, kurā bija pārstāvji no Valsts izglītības satura centra, Zemkopības ministrijas, AS "Latvijas Valsts meži", Latvijas Kokrūpniecības federācijas un AS "Latvijas finieris" un publicists Ēriks Hānbergs, pateicas visiem konkursa dalībniekiem par dalību konkursā un skolotājiem par spēju mudināt ieraudzīt un izzināt.

Konkursa komisijas priekšsēdētājs, publicists Ēriks Hānbergs saka: "Konkurss joprojām, jau trīspadsmito gadu, turas ieinteresētā spraigumā. Piedalās skolas, klases, pulciņi, interešu kopas. Iepriecina pārgājienos un izbraukumos redzētā un dzirdētā atstāstu žanriskā daudzveidība, fotosižeti, zīmējumi un lietišķības. Paldies visiem skolotājiem, skolu vadītājiem, pulciņu un interešu kopu koordinatoriem par rosinājumiem iesaistīties konkursā. Patīkami, ka interese par mežu, mežsaimniecību un kokapstrādi neatslābst, bet rosina vēl vispusīgāk un padziļinātāk turpināt lūkojumus."

Konkursa komisija ir noteikusi uzvarētājus, taču vietu secība tiks paziņota apbalvošanas pasākuma laikā 14. novembrī. No Pierīgas skolēniem atzinību 1.–4. klašu grupā saņēma Mālpils novada vidusskolas 3.a klase, savukārt starp uzvarētājiem interešu izglītības pulciņu un mazpulku grupā ir Carnikavas mazpulks, vēsta R. Rudzīte.

Šogad konkurss "Mūsu mazais pārgājiens" notika jau trīspadsmito reizi. Iepriekšējos gados konkursa dalībnieki apzināja koka mūsdienīgos un daudzfunkcionālos izmantošanas veidus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.