Menu
 

Skolēni Ikšķiles novadā apgūst vides zinības

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Ikšķiles vidusskolā un Tīnūžu pamatskolā aizvadītas vides izglītības lekcijas, kuru laikā abu skolu skolēni un pedagogi uzzināja par pareizu atkritumu šķirošanu un pareizu rīcību ar atkritumiem, ceļu uz drošāku un tīrāku vidi un mūsu planētas nākotni.

Skolās viesojās vides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" un izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas uzņēmuma "Eko Rija” vides izglītības komanda kopā ar “Clean R” talismanu – čaklo skudru. Lekcijā Ikšķiles vidusskolā piedalījās ap diviem simtiem 1.-6. klašu grupas skolēnu, bet Tīnūžu pamatskolā – ap piecdesmit 4.-6. klases skolēnu, informēja uzņēmumā.

Vides izglītības programma veidota tā, lai ar spēlēm un diskusijām rosinātu skolu jauniešus sākt domāt par savas, ģimenes, draugu un līdzcilvēku rīcības un dzīvesveida ietekmi uz vides kvalitāti, dabu, un arī cilvēku dzīves kvalitāti. Lekcijās jaunieši runā par izmaiņām, kuras ieviest savā ikdienas dzīvē, lai saimniekotu un dzīvotu videi draudzīgi. Vides izglītības eksperti kopā ar talismanu Skudru lekcijās apsprieda tēmas, kas skar atkritumu šķirošanu un atkritumu apjoma samazināšanu, atkritumu pārstrādi un izejmateriālu otro dzīvi.

Runāja arī par to, ko ikviens no mums var darīt, lai samazinātu atkritumu “kalnus“ Latvijā un novērstu vides piesārņošanu. Kā arī gluži praktiski – kā atpazīt šķiroto atkritumu konteinerus, ko tajos drīkst un ko nedrīkst mest, kā tiek organizēta atkritumu šķirošana novadā.

Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" un "Eko Rija" 2019./2020. mācību gada laikā aicina arī citu novadu izglītības iestādes pieteikties vides izglītības lekcijām. Lekcijas ir sagatavotas un pielāgotas tā, lai tās viegli uztvertu atšķirīgu vecumu pirmsskolas un skolas bērni un jauniešu un lai viņus iesaistītu videi draudzīgā domāšanā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.