Menu
 

Saeima konceptuāli lems par pašvaldību pienākumu visos bērnudārzos nodrošināt bērniem iespēju mācīties latviešu valodā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Saeimas administrācija Foto - Saeimas administrācija

Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā skatīs grozījumus Vispārējās izglītības likumā, kas paredz nostiprināt pašvaldībām pienākumu it visos bērnudārzos nodrošināt iespēju bērniem apgūt pirmsskolas izglītības programmas latviešu valodā.

Tāpat deputāti konceptuāli lems par saistītajiem grozījumiem Izglītības likumā. Tie paredz, ka pašvaldībām, nosakot kārtību, kādā to padotībā esošas izglītības iestādes finansējamas no budžeta, jāievēro, lai katram bērnam, kura dzīvesvieta deklarēta pašvaldības administratīvajā teritorijā, tiktu nodrošināta iespēja iegūt pirmsskolas izglītību valsts valodā, informēja Saeimas preses dienestā.

Saeimas sēdes darba kārtībā ir arī vairāki likumprojekti, ar kuriem administratīvās atbildības reformas ietvaros attiecīgo nozaru likumos paredzēts noteikt administratīvos pārkāpumus, par tiem piemērojamos sodus un amatpersonu kompetenci pārkāpumu procesā.

Sēdes darba kārtībā iekļauts lēmuma projekts par neuzticības izteikšanu veselības ministrei Ilzei Viņķelei. Tāpat Saeimai būs jālemj par 11 387 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Atlikt partiju finansējuma pieaugumu līdz nākamās – 14.Saeimas – ievēlēšanai” turpmāko virzību.

Saeimas 28.novembra sēdes darba kārtībā iekļauti 30 jautājumi.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.