Menu
 

Ekoskolu ziemas forumu Salaspilī noslēdz ar klimatam veltītu zibakciju

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Vides izglītības fonds Foto - Vides izglītības fonds

Salaspilī izvadīts Vides izglītības fonda organizētais Ekoskolu ziemas forums. Pēc divu dienu izglītojošu nodarbību un sadarbību veicinošu aktivitāšu cikla foruma noslēgumā apmēram 350 jauniešu un pedagogu no Latvijas Ekoskolām devās klimata pārmaiņām veltītā gājienā uz Daugavu, pa ceļam īstenojot zibakciju Salaspils centrā ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību klimata krīzei un norādīt lēmējvarai izlikšanos to neredzam.

Vides izglītības fondā informēja, ka Ekoskolu ziemas forumā pulcējās aptuveni 350 dalībnieku no Latvijas Ekoskolām. Pasākuma programmā bija iekļautas izglītojošas un interaktīvas vides nodarbības, kurās dažādi aktuāli vides jautājumi tika skatīti saistībā ar ilgtspējīgu patēriņu, mūsu ikdienas izvēlēm un rīcībām. Papildus dalībnieki piedalījās pieredzes apmaiņas sesijās, atraktīvos komandu uzdevumos un saliedēšanās aktivitātēs. Ziemas forums norisinājās jau septīto reizi, šoreiz ciemojoties Salaspilī.

Gājiens uz Daugavu sākās foruma norises vietā Salaspils 1. vidusskolā, no kuras Ekoskolu jaunieši un pedagogi ar tematiskiem plakātiem un saukļiem devās cauri pilsētai. Tās laikā dalībnieki apstājās pašā Salaspils centrā – autoostas laukumā, lai īstenotu zibakciju – demonstratīvi aizsietu acis un norādītu valdībai nevelēšanos redzēt problēmu, kuru tādējādi neredz arī liela daļa sabiedrības. Zibakcijas vēstījums bija "Mūsu māja ir liesmās! Atver acis!".

Zibakcija tika organizēta turpinot Eiropā un visā pasaulē notiekošos skolu jauniešu protestus ar pieprasījumu izvirzīt klimata pārmaiņu politiku kā prioritāti. Martā aprit gads kopš skolēni un pieaugušie Latvijā pievienojās vispasaules kustībai #FridaysForFuture, protestējot pret rīcības trūkumu klimata krīzes risināšanā. Akcijā tika skandināti saukļi, pieprasot tūlītēju rīcību valdības līmenī.

Vides izglītības fonda īstenotajā Ekoskolu programmā šobrīd piedalās vairāk nekā 200 izglītības iestāžu, tostarp pirmsskolas izglītības iestādes, skolas un augstskolas. Ekoskolu programma pasaulē darbojas 68 valstīs un tajā iesaistījušās 59 000 skolas. Ikviena skola var brīvprātīgi pievienoties Ekoskolu saimei, veicot videi un ilgtspējīgas principiem atbilstošas rīcības.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.