Menu
 

Siguldā topošajiem pirmklasniekiem obligāto apmācību īsteno attālināti

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Patlaban visi Siguldas novada pašvaldības bērnudārzi iespēju robežās topošajiem pirmklasniekiem nodrošina iespēju obligāto apmācību apgūt attālināti. Savukārt augustā, neilgi pirms jaunā mācību gada sākuma, plānots, ka vecāko grupu audzēkņi, kuri septembrī uzsāks skolas gaitas 1.klasē, savā bērnudārzā varēs piedalīties klātienes apmācībās, lai ar pedagogu līdzdalību nostiprinātu un atkārtotu jau apgūtās zināšanas.

Pedagogi rūpīgi un atbildīgi seko līdzi katra bērna individuālajai attīstībai, mācību procesā iesaistot arī audzēkņu vecākus, norāda novada pašvaldībā. Lielākā daļa bērnu jau šobrīd ir gatavi mācību uzsākšanai 1. klasē, tādējādi augustā paredzētās klātienes nodarbības topošajiem pirmklasniekiem būs pēc izvēles un iespējām. Jautājums par topošo pirmklasnieku izlaidumu laiku, atvadoties no bērnudārza, tiks izlemts, izvērtējot situāciju un konsultējoties ar vecākiem pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Lai pilnvērtīgi sagatavotos mācību uzsākšanai vispārizglītojošo skolu 1. klasēs, pedagogi, mācībām norisinoties attālināti, mācību materiālus audzēkņu vecākiem nosūta e-pastā, sociālo tīklu vietnē Facebook vai lietotnē Whatsapp, aicinot vecākus būt līdzatbildīgiem un iesaistīties sava topošā pirmklasnieka izglītošanas procesā. Lai novērtētu audzēkņu veikumu un veidotu atgriezenisko saiti, izpildītos uzdevumus vecāki iesūta grupu audzinātājām foto un video formātā.

Saprotot, ka ārkārtējās situācijas laikā daudziem vecākiem jāpaliek mājās un plānotie atvaļinājumi tiek izņemti jau tagad, bērnudārzu vadītāji un pedagogi nepieciešamības gadījumā ir gatavi strādāt visus vasaras mēnešus, lai nodrošinātu bērnu izglītošanu un pieskatīšanu. Tādējādi iespējamas izmaiņas arī iepriekš plānotajiem pašvaldības bērnudārzu darba laikiem vasarā.

Siguldas novada pašvaldība valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā katrā dežūrgrupā noteikusi audzēkņu skaitu no pieciem līdz septiņiem bērniem. Pirmajā ārkārtējās situācijas nedēļā bērnudārzu apmeklēja līdz 30 bērniem visās izglītības iestādēs kopumā. Pagājušajā nedēļā dežūrgrupās audzēkņu skaits novadā kopumā bija vairāk nekā 40 audzēkņi dienā, bet šonedēļ bērnudārzu dežūrgrupas apmeklē turpat 50 audzēkņi.

Ikdienā Siguldas novada pašvaldības sešus bērnudārzus, kā arī pirmsskolas izglītības grupas Mores pamatskolā un Allažu pamatskolā apmeklē aptuveni 1100 bērnu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.