Menu
 

Ministrs: VARAM atbalsts nodrošinās jaunas vietas pašvaldību bērnudārzos, tostarp Pierīgā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija izstrādājusi Ministru kabineta (MK) rīkojuma projektu “Par atbalstītajiem pašvaldību investīciju projektiem jaunas pirmsskolas izglītības iestādes būvniecībai vai esošas pirmsskolas izglītības iestādes paplašināšanai, kuriem piešķirams valsts budžeta aizdevums”. MK rīkojuma projekts tiks skatīts 2. jūnijā.

“Virzītais priekšlikums paredz atbalstīt 15 jaunu vai paplašinātu bērnudārzu būvniecības projektus 11 Latvijas pašvaldībās, kurās ir būtiskas bērnudārzu rindas Latvijā. Līdz ar to teju 2200 bērniem būs iespēja apmeklēt pašvaldību pirmsskolas izglītības iestādes,” izteicies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!).

2019.gada 1.oktobrī 43 pašvaldībās rindā uz pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm kopumā gaidīja 10 105 bērni. VARAM  aprēķināts, ka atbalstot šos pašvaldību investīciju projektus, rindas samazinājums būtu par 22%, proti, vieta bērnudārzā būtu 2197 bērniem. Ministrija aprēķinājusi, ka līdz ar iecerēto atbalstu tiktu izveidotas 443 jaunas vietas bērnudārzos Rīgā, rindu samazinot par piekto daļu. Jaunu bērnudārzu būvniecības vai paplašināšanas projektu īstenošanu plānots atbalstīt arī Ventspilī, Tukumā, Jūrmalā, Ķekavā, Liepājā, Ādažos, Siguldā, Stopiņos, Mārupē un Jelgavā.

Kopējais investīciju apmērs plānots nedaudz vairāk kā 40 miljoni eiro, no kuriem 20 miljoni plānoti kā valsts budžeta aizdevums pašvaldībām.

Ministrijā norāda, ka pašvaldības savus investīciju projektus iesniedza VARAM līdz 2020.gada 30.aprīlim. Kā prioritāte tika noteikti augstas gatavības projekti, kam ir izstrādāts tehniskais projekts vai noslēgts līgums par tehniskā projekta izstrādi, un projekta būvdarbus plānots uzsākt īstenot līdz 2020. gada 31. decembrim, lai pēc iespējas ātrāk bērnudārzi varētu uzsākt darbu. Tāpat, izvērtējot iesniegtos pašvaldību pieteikumus, tika ņemtas vērā samērīgas projekta realizācijas izmaksas. VARAM izvērtēja pašvaldību iesniegtos investīciju projektus atklāta projektu pieteikumu konkursa veidā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.