Menu
 

Arī turpmāk sola neatklāt to skolu nosaukumus, kurās konstatēs inficēšanos ar Covid-19

  • Autors:  LETA
Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

Arī turpmāk, atklājot kādu inficēšanās ar Covid-19 gadījumu mācību iestādē, netiks publiski izpausts skolas nosaukums, preses konferencē pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

"Nesaskatām pievienoto vērtību publiskot skolas nosaukumu," sacīja politiķe. Viņasprāt, tas veicinātu lieku ažiotāžu un nekādā veidā nelīdzētu ne epidemioloģiskajai uzraudzībai, ne izmaiņām, kuras saskaņā ar epidemiologiem skola veic. Attiecīgi šādos gadījumos bez nosaukuma atklāšanas ir iespējams veikt arī pārējās darbības, tostarp informēt skolu, kas tālāk sniedz informāciju pašvaldības attiecīgajām iestādēm.

Jau ziņots, ka līdz ar jaunā mācību gada sākumu konstatēts pirmais inficēšanās ar Covid-19 gadījums kādas izglītības iestādes audzēknim, vēsta TV3. Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) neatklāj, par kuru skolu ir runa. Saslimušajam noteiktas tuvākās kontaktpersonas izglītības iestādē – kopumā tie ir trīs pedadogi un 14 klasesbiedri, kuriem visiem ir noteikta mājas karantīna, un viņi atrodas ģimenes ārstu uzraudzībā. Vienlaikus epidemiologi skolai snieguši rekomendācijas tālākai darbībai, epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās.

Kā vēstīts, ka lielākā daļa jeb 82% skolu šajā mācību gadā mācības sāka klātienē, savukārt 18% skolu – kombinētā veidā, preses konferencē žurnālistiem iepriekš pavēstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP). Kā liecina ministrijas veiktā skola aptauja, kas ilga no 21.augusta līdz 27.augustam un kurā piedalījās 557 skolas jeb 83% no visām vispārējās izglītības iestādēm, 448 jeb 82% skolu plāno īstenot mācības klātienē, savukārt 102 skolas jeb 18% – mācības daļējā klātienē.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.