Menu
 

Vairāk nekā 20 000 bērnu un jauniešu pieteikti vasaras nometnēm, kas lielākoties centrētas Rīgā un Pierīgā

  • Autors:  LETA
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Šogad 1053 apstiprinātām vasaras nometnēm patlaban pieteikti vairāk nekā 20 000 bērnu un jauniešu, atklāja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

Vasaras nometnes bērniem un jauniešiem būs pieejamas visā Latvijas teritorijā, taču lielākoties tās ir centrētas Rīgā un Pierīgā, liecina informācija oficiālajā nometņu sarakstā "nometnes.gov.lv".

Rīgā patlaban ir pieejamas 138 vasaras nometnes. Nākamais lielākais nometņu skaits ir Jūrmalā, kur bērni un jaunieši var piedalīties 55 vasaras nometnēs. Arī Tukuma un Ādažu novadi piedāvā plašu nometņu klāstu - attiecīgi 34 un 24 nometnes. 

Daugavpils bērniem un jauniešiem piedāvā 35 nometnes, Engures novads - 31, Kandavas novads - 28, Kuldīgas novads - 24, Ķekavas novads - 22, Talsos bērniem būs 21 vasaras nometne, savukārt Baldonē pieejamas 20 vasaras nometnes. 

Pa vienai vasaras nometnei bērniem un jauniešiem vasarā tiek Alsungas, Alūksnes, Bauskas, Lielvārdes, Mālpils, Pāvilostas, Preiļu, Stopiņu, Vespiebalgas un Viļakas novados. Taču no pilsētām tikai Valmiera piedāvās vienu vasaras nometni. 

Arī pārējos Latvijas reģionos būs pieejamas dažādas vasaras nometnes, sākot no divām līdz 20 nometnēm vienā reģionā. 

Pēc nometņu saraksta, šogad visvairāk tiks rīkotas atpūtas vai piedzīvojuma nometnes, kuru skaits patlaban ir apmēram 315, kam seko sporta nometnes - apmēram 280, izglītojošās nometnes - apmēram 170, radošo nodarbību nometnes - ap 140, savukārt mākslai un mūzikai veltīs 43 vasaras nometnes.

Āra dzīves nometnes patlaban paredzētas 28, vides un dabas pētnieku nometnes - līdz 16 nometnēm visā Latvijā, deju nometnes - ne vairāk kā desmit, septiņas jaunsargu nometnes un viena skautu un gaidu nometne. 

Nometņu skaits laika gaitā varētu nedaudz mainīties, aģentūrai LETA piebilda VISC.

Kā ziņots, Ministru kabineta lēmums paredz, ka, rīkojot bērnu nometnes klātienē, ēkās ar vairākiem stāviem, atsevišķās ēkās vai ēkās ar vairākām ieejām, turpmāk vienlaicīgi būs atļauts darboties vairākām grupām. Tāpat valdības lēmums paredz, ka dienas nometnēs ārpus telpām dalībniekiem un personālam nebūs jālieto mutes un deguna aizsegi.

Nometnē varēs piedalīties darbinieki un bērni, kuriem pēdējo 48 stundu laikā pirms nometnes sākuma veikts Covid-19 tests un tas ir negatīvs, atkārtots tests tiek veikts nometnes norises laikā vienu reizi nedēļā. Testi tiek apmaksāti no valsts budžeta un testēšanas procesu koordinē Veselības inspekcija.

Testu var neveikt, ja dokumentāri iespējams apliecināt vakcināciju pret Covid-19 slimību izraisošo vīrusu vai ja cilvēks šo slimību pārslimojis.

Dalībnieku skaits vienā nometnes grupā, tāpat kā līdz šim, pagaidām nevar pārsniegt 20 bērnu. Vienlaikus Veselības ministrija vērtē pulcēšanās apjomus, tajā skaitā grupu lielumu nometnēs, un nākamajā nedēļā esošos ierobežojumus ir plānots pārskatīt.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.