Menu
 

Ikšķilē atklās jaunu bērnudārzu un vidusskolas piebūvi sākumskolai

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ikšķilē atklās jaunu bērnudārzu un vidusskolas piebūvi sākumskolai Ikšķiles novada pašvaldība

Latvijas jubilejas gadā saviem iedzīvotājiem Ikšķiles novada pašvaldība pasniegs dāvanu – bērnudārzu, Ikšķiles vidusskolas piebūvi sākumskolai, kā arī Tīnūžu pamatskolu, kas pārtapusi par sākumskolu. Pašvaldība līdz ar jaunās pirmsskolas izglītības iestādes atvēršanu un Tīnūžu sākumskolas izveidi būs pilnībā atrisinājusi aktuālo bērnudārzu rindu jautājumu novadā.

1. septembrī plkst. 10.00 Irbenāju ielā 2, Ikšķilē, notiks jaunuzceltās Ikšķiles novada pirmsskolas izglītības iestādes “Čiekuriņš” svinīgā atklāšana, informē Ikšķiles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Šulca.

2017. gadā Ikšķiles novada pašvaldība noslēdza līgumu ar SIA “Skonto būve” par pirmsskolas izglītības iestādes ar baseinu būvniecību. Jau 2017. gada maijā jaunās izglītības iestādes “Čiekuriņš” pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Projekta ietvaros izbūvēta un aprīkota 3523 m² liela pirmsskolas izglītības ēka un labiekārtota teritorija 2,1 hektāra platībā, kurā atrodas bērnu rotaļu un sporta laukumi, piebraucamais ceļš un autostāvvietas. Kopumā PII "Čiekuriņš" varēs apmeklēt līdz 174 audzēkņiem. Plānots uzņemt bērnus no 2 gadu vecuma, tajā skaitā arī bērnus ar īpašām vajadzībām, sniedzot iespēju tiem apmeklēt peldēšanas nodarbības, sāls istabu, sportot un izmantot āra laukumus fiziskām aktivitātēm, norāda pašvaldības pārstāve.Savukārt 3. septembrī plkst. 11.00 Skolas ielā 2, Ikšķilē, notiks svinīgais Ikšķiles vidusskolas piebūves atklāšanas un Zinību dienas pasākums. 2016. gada septembrī Ikšķiles novada pašvaldība noslēdza līgumu ar būvniecības uzņēmumu "Latvijas energoceltnieks" par projekta “Ikšķiles vidusskolas pārbūve” īstenošanu.

Jaunajā sākumskolas korpusā paredzēts izveidot 16 mācību telpas 30 skolēniem katrā, mūzikas un dabas zinību kabinetu, skolotāju sagatavošanās telpas, skolotāju istabu, kas apvienota ar konferenču zāli, tehniskās telpas un pagrabstāvā – plašas garderobes, vēsta I. Šulca.

Ikšķiles vidusskolas pārbūvei pašvaldība radusi iespēju piesaistīt arī Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus 1 968 659 EUR apmērā, ievērojami samazinot pašvaldības finansējumu mācību telpu izbūvei un klašu aprīkojumam mācību procesa nodrošināšanai.

Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš atzinīgi vērtē paveikto: “Ieguldīti ne tikai apjomīgi finanšu resursi, bet arī liels pašvaldības darbinieku un būvnieku darbs.”

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.