Menu
 

Vakcīnskeptiķu veidotās skolas mācību programmu izvērtēšanai IKVD prasa papildu informāciju

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Lai pieņemtu lēmumu par licences piešķiršanu vai tās atteikšanu vakcīnskeptiņu veidotās "VisLatvijas tālmācības vidusskolas" mācību programmai, Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) aicinājis skolu iesniegt papildu informāciju, aģentūra LETA noskaidroja IKVD.

IKVD informēja, ka "VisLatvijas tālmācības vidusskola" 26.augustā bija iesniegusi Valsts izglītības informācijas sistēmā (VIIS) pieteikumu trīs izglītības programmu licencēšanai: pamatizglītības programmai, pamatizglītības mazākumtautību programmai un vispārējās vidējās izglītības programmai, visas vēloties īstenot tālmācības formā.

Izskatot pieteikumus, IKVD ir nosūtījis izglītības iestādei aicinājumu iesniegt papildu informāciju par plānoto izglītības programmu īstenošanu, tostarp lūgumu precizēt mācību plānus, valodu lietojumu mazākumtautību programmā un otru mācību kursu komplekta piedāvājumu vidusskolā, kā arī informāciju par mācību vidi klātienes konsultācijām.

Papildu informācija "VisLatvijas tālmācības vidusskolai" bija jāiesniedz līdz 28.septembrim. Kad tā būs iesniegta, IKVD šo informāciju izskatīs un pieņems lēmumu par izglītības programmu.

Kā ziņots, lai arī IKVD skolas mācību programmas vēl nav licencējis, "VisLatvijas tālmācības vidusskolas" veidotāji jau aicināja tajā reģistrēt bērnus.

Jūlijā sabiedrisko mediju portāls "lsm.lv" vēstīja, ka ar Covid-19 saistīto ierobežojumu un vakcinācijas pretinieki nolēmuši dibināt savu skolu, kurā nebūtu jāuztraucas par ierobežojumiem vai potēšanos pret Covid-19, jo bērni mācītos mājās pie datoriem.

Īsi pirms mācību gada sākuma IKVD vecākā eksperte Jana Veinberga aģentūru LETA informēja, ka IKVD ir saņēmis "VisLatvijas tālmācības vidusskolas" pieteikumu mācību programmu licencēšanai un, ievērojot rindas kārtību, izvērtēs iesniegtos dokumentus. Kamēr skolai nav licencētas mācību programmas, tā nevar uzņemt skolēnus, uzsvēra eksperte.

Tikmēr skolas pārstāvji mudināja interesentus pieteikt bērnus mācībām šajā iestādē, kur izglītību varēšot iegūt "pret Covid-19 nevakcinētie bērni". Skolas vadību veidos Brīvdabas skolas dibinātāja Lelde Žuka, uzņēmējs Arvils Pekuless un fizikas skolotājs Mārtiņš Gulbis.

Skola nodrošināšot tālmācības, kurā, kā apgalvo veidotāji, bērni paši apgūs nepieciešamo no mācību materiāliem. Pēc Pekulesa vārdiem, skolas izglītības modelis būšot "draudzīgs bērnam, godā ģimenes vērtības, atbalsta brīvas izvēles tiesības un nodrošina licencētas mācību programmas apgūšanu".

Kā liecina skolas mājaslapā publiskotā informācija, skolā paredzēti divi maksas programmu veidi. Pamata programma mēnesī maksāšot 25 eiro, savukārt par 45 eiro mēnesī tiks piedāvāta programma, kurā paredzēts iekļaut "Zoom" konsultācijas reizi nedēļā un "speciāli sagatavoti skolotāji katrā mācību priekšmetā konsultēs skolēnus un mācīs efektīvi mācīties, kā arī fokusēties uz savām interesēm un talantiem".

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.