Menu
 

Ziedoņa muzejs aicina vidusskolēnus uz "Klases stundu" Murjāņos

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ziedoņa muzejs aicina vidusskolēnus uz "Klases stundu" Murjāņos publicitātes

Uzsākot jauno mācību gadu, Imanta Ziedoņa muzejs aicina 10.–12. klašu skolēnus uz “Klases stundu” dzejnieka vasaras rezidencē “Dzirnakmeņi” Murjāņos. Programmu “Klases stunda” iespējams apmeklēt, izmantojot Latvijas valsts simtgades programmas iniciatīvas “Latvijas skolas soma” finansējumu.

Programmas mērķis ir iepazīstināt vidusskolēnus ar I. Ziedoņa vasarnīcu “Dzirnakmeņi” un tās apkārtni, iedvesmojot citādi paskatīties uz I. Ziedoņa darbiem un citam uz citu. I. Ziedonis vienmēr uzsvēris izziņas jēgu un skaistumu, kas slēpjas pat visvienkāršākajās lietās, tikai jāmācās to saskatīt. Vienu stundu un 30 minūtes garā programma vērsta uz to, lai klase kopā paveiktu dažādus radošus uzdevumus, informē I. Ziedoņa muzeja vadītāja Dace Zariņa.

“Šī būs neparasta “Klases stunda”, kas sniegs iespēju saliedēties un citam citu labāk iepazīt radošās aktivitātēs un jēgpilnās sarunās. .. Dažādi uzdevumi – iešana tumsā, dzirnakmeņu meklēšana, mājas iepazīšana caur priekšmetiem – noteikti sagādās pārsteigumus gan pašam par sevi, gan klasesbiedriem,” sola muzeja vadītāja.

Programma pieejama līdz 30. septembrim. Ieejas maksa – 5 eiro no skolēna. Pieteikties iespējams, rakstot e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālruni 26935526.

Savukārt no 2019. gada janvāra sadarbībā ar I. Ziedoņa fondu “Viegli” un Ziedoņa bibliotēku I. Ziedoņa muzejs piedāvās alternatīvas mācību stundas lasītprasmes un sadarbības attīstīšanai 5.–9. klašu skolēniem Rīgā, vēsta D. Zariņa.

I. Ziedoņa muzeju 2015. gada rudenī dibinājis I. Ziedoņa fonds “Viegli”. Muzeja misija ir veicināt jaunradi Latvijā, iedvesmot sabiedrību latviskuma stiprināšanā, kā arī sniegt iespēju interesentiem radošā veidā izzināt sevi un pasauli, balstoties Imanta Ziedoņa (1933–2013) idejās, daiļradē un vērtībās.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.