Menu
 

Foto: Mārupes novada jaunieši pārgājienā iepazīst dabu un vēsturi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – Raimonds Subatovičs Foto – Raimonds Subatovičs

Biedrība “Pierīgas Partnerība” kopā ar biedrību “Jaunolaines attīstībai” projekta “Kā Tev iet? Dabā iet!” ietvaros Mārupes novadu jauniešiem sarīkoja āra dzīves neformālās izglītības pasākumu “PĀRdzīvo – PIEdzīvo” Ziemassvētku kauju piemiņas vietās Tīreļpurva apkārtnē, kas veicināja jauniešu socializēšanos, iespēju izprast aktīvās atpūtas iespējas un pieejamību, tās ietekmi uz psihoemocionālo stāvokli.

11-15 gadus vecie jaunieši devās pārgājienā pa Ziemassvētku kauju piemiņas vietām Tīreļpurva apkārtnē, kur viņus sagaidīja dabu un vēsturi izzinoši stāsti, dabas elementu iepazīšana, izaicinājumi un šķēršļi mežā, drosmes un izturības pārbaudījumi, tikšanās ar interneta satura veidotāju Viktoru Blūmu, sarunas ar psihologu Emīlu Ūdri un vakarēšana, informēja biedrībā “Pierīgas Partnerība”.

Pārgājiena sākuma punkts bija Ziemassvētku kauju piemiņas vieta pie Antiņu brāļu kapiem un noslēguma punkts – Ložmetējkalna skatu tornis, ceļā mērojot aptuveni 7 km. Viņus pavadīja vēsturnieks Māris Ribickis un dabas eksperts Kārlis Lapiņš no Dabas aizsardzības pārvaldes. Visa maršruta garumā jaunieši saskārās ar izaicinājumiem, ko nodrošināja Tērvetes vēstures muzejs, lai izkāptu no komforta zonas – tie bija fiziskie uzdevumi veiklībai, drosmes un izturības pārbaudījumi, gan komandās, lai mācītos sadarboties, gan individuālie, lai apzinātos savu spēku.

Noslēgumā jauniešiem neformālā gaisotnē bija iespēja uzklausīt interneta satura veidotāja Viktora Blūma iedvesmas stāstu par to kā vērtīgi pavadīt brīvo laiku, kā pārvarēt Covid-19 pandēmijas seku negatīvo ietekmi uz sevi, savukārt psihologs Emīls Ūdris jauniešiem sniedza psiholoģisku atbalstu, ar mērķi motivēt jauniešus iesaistīties aktivitātēs vīrusa Covid-19 pandēmijas apstākļos.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.