Menu
 

Izglītības iestādēm varētu ļaut lietot iepriekš iepirktās higiēniskās maskas, līdz to krājumi būs iztukšoti

  • Autors:  LETA
Foto - pexels.com Foto - pexels.com

Neskatoties uz valdības noteikto mērķi virzīties tikai uz medicīnisko masku un FFP2 respiratoru valkāšanu publiskās vietās, izglītības iestādēm varētu atļaut lietot iepriekš iepirktās higiēniskās maskas, līdz to krājumi būs iztukšoti, paredz publiskotais 3.janvāra Operatīvās vadības grupas (OVG) sēdes protokols.

OVG sēdē šādu priekšlikumu izteikusi Izglītības un zinātnes ministrija.

Kā liecina informācija Elektroniskajā iepirkumu sistēmā, Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrs (VALIC) pagājušā gada novembrī parakstījis līgumus ar trim dažādiem piegādātājiem par daudzas reizes lietojamo masku iepirkšanu izglītības iestāžu vajadzībām.

Līgumi par bērnu (1.-5.klase) higiēnisko sejas masku iepirkšanu noslēgti ar Igaunijas "Eurosec" un SIA "Solutions", savukārt līgumi par pusaudzū0 (6.-12.klase un profesionālajā izglītībā) higiēnisko sejas masku piegādi noslēgti ar SIA "Eka Print", "Eurosec" un "Solutions".

Pašlaik publiski pieejama tikai informācija par VALIC noslēgtajiem līgumiem ar "Solutions". 1. līdz 5. klases bērniem tikušas iegādātas 387 920 maskas par 417 751 eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), savukārt 6.-12.klases un profesionālās izglītības skolēniem no "Solutions" nopirktas 558 464 maskas par 648 711 eiro ar PVN.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.