Menu
 

Portatīvo datoru iegādei skolēniem pieejams ERAF finansējums 9,5 miljonu eiro apmērā

  • Autors:  LETA
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) uzaicinājusi Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) sagatavot pieteikumu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma saņemšanai, kas paredzēts portatīvās datortehnikas iegādei pamatizglītības apguvei, informēja CFLA pārstāvji.

Šim mērķim pieejamais ERAF finansējums ir gandrīz 9,5 miljoni eiro.

IZM sagatavotās Eiropas Savienības (ES) fondu programmas mērķis ir valsts un pašvaldību dibināto speciālās, vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu nodrošināšana ar mācību procesam atbilstošu, izmaksu efektīvu un drošu portatīvo datortehniku, nodrošinot to pieejamību izglītojamiem mācību procesā, lai paaugstinātu mācību efektivitāti un mazinātu nevienlīdzību, ievērojot principu "dators ikvienam bērnam".

Plānots, ka aprīkojumu mācību procesa nodrošināšanai saņems 614 skolas. Mērķa grupā neietilpst izglītojamie, kas apgūst vispārējās pamatizglītības programmas tālmācības formā.

Projekta īstenošanai pieejamais finansējums ir 11 140 678 eiro, ko veido ERAF finansējums 9 469 576 eiro apmērā un valsts budžeta līdzfinansējums 1 671 102 eiro apmērā.

IZM iesniegums finansējuma saņemšanai jāiesniedz līdz šī gada 28.februārim, savukārt projekta īstenošanai atvēlēts laiks līdz 2023.gada beigām.

ERAF atbalsts paredzēts darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi" ietvaros, kas, izmantojot REACT-EU sniegto finansējumu, paplašināts ar pasākumu "Izglītības iestāžu digitalizācija".

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.