Menu
 

Pētījums: 70% skolēnu ikdienā izmanto bankas karti

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Lielākā daļa Latvijas skolēnu ikdienā lieto bankas karti, un nedēļas tēriņiem viņiem ir pieejami zem 10 eiro, noskaidrots bankas “Citadele” veiktajā pētījumā par bērnu finanšu paradumiem. “Citadeles” jaunāko klientu vidū visaktīvākie norēķinos ar maksājumu karti vai telefonu ir jaunieši vecumā no 13 līdz 19 gadiem.

Teju 70% skolēnu vecumā no 12 līdz 17 gadiem bankas karti izmanto ikdienas vajadzībām, un vairāk nekā pusei jeb 55% iknedēļas tēriņiem no vecāku puses tiek piešķirti 1-10 eiro. Teju katrs piektais skolēns nedēļas kabatas naudā saņem no 11 līdz 30 eiro, kamēr 4% respondentu ik nedēļu saņem 21-50 eiro. Pavisam neliela daļa jeb 1% saņem vairāk par 50 eiro, savukārt aptuveni 6% kabatas naudu nesaņem vispār. Jāpiezīmē, ka vidēji lielāki finanšu līdzekļi ikdienas tēriņiem pieejami tiem skolēniem, kas ikdienā lieto bankas karti, secināts pētījumā.

Izvērtējot sev pieejamo iknedēļas kabatas naudas apjomu, 62% skolēnu atzinuši, ka tā ir viņiem pietiekama, kamēr teju katrs piektais jeb 22% uzskata, ka tā ir pārāk maza. Savu kabatas naudu par lielu uzskata 2% bērnu, savukārt vēl 14% bijis grūti atbildēt uz šo jautājumu.

Izvērtējot, kurās situācijās ērtāk izmantot bankas karti vai skaidru naudu, 93% skolēnu ir vienisprātis, ka skaidra nauda vislabāk noder situācijām, kad nepieciešams "samesties" ar draugiem kopīgam pasākumam. Tikmēr bankas karti vairums skolēnu izmantotu ikdienas funkcijām, piemēram, iepērkoties lielveikalā vai pērkot ko dārgāku, veicot ikdienišķus pirkumus un sekojot līdzi saviem izdevumiem, kā arī ceļojumu laikā.

Puse no skolēniem naudas iekrāšanai labprāt izmantotu bankas karti, savukārt otra puse – skaidru naudu, secināts aptaujā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.