Menu
 

Siguldas Valsts ģimnāzijas komandas plūc uzvaras laurus BBCE erudīcijas konkursā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – Elīna Karaseva, RTU Foto – Elīna Karaseva, RTU

Apliecinot izcilas zināšanas ķīmijā, bioloģijā, fizikā un medicīnā, Baltijas Biomateriālu ekselences centra (BBCE) erudīcijas konkursā vidusskolēniem “BIO-GO-Higher” labākos rezultātus ir uzrādījuši skolēni no Siguldas Valsts ģimnāzijas un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas. Konkursā komandas sacentās par galveno balvu – ceļojumu uz biomateriālu pētniecības centru Vācijā.

RTU Sabiedrisko attiecību departamentā pavēstīja, ka konkursu “BIO-GO-Higher” BBCE rīko jau otro gadu, lai stiprinātu skolēnu zināšanas inženierzinātnēs un dabaszinībās, kā arī vairotu viņu interesi par implantmateriālu izmantošanu medicīnā. Tajā piedalās 10. un 11. klases skolēni. Konkurss norisinās visu mācību gadu, vidusskolēnu komandām četrās neklātienes kārtās risinot uzdevumus un meklējot atbildes uz jautājumiem ķīmijā, bioloģijā, fizikā un medicīnā. Konkursa uzdevumus sagatavo un vērtē BBCE partneri – RTU, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), RSU Stomatoloģijas institūts un Latvijas Organiskās sintēzes institūts (OSI).

Pirmo vietu un galveno balvu – ceļojumu uz Vāciju un iespēju apmeklēt Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centru – konkursā ir izcīnījusi skolēnu komanda “Skābais atoms” no Siguldas Valsts ģimnāzijas. Otrajā vietā – Siguldas valsts ģimnāzijas komanda “Einšteina kvass”. Savukārt trešo vietu ieņem RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēnu komanda “Lil’ Pils”, kas arī pārliecinoši uzvarēja konkursa pēdējā neklātienes kārtā, kas bija veltīta medicīnai. Konkursā piedalījās 20 komandas no dažādām Latvijas skolām, bet interese piedalīties bija vēl lielāka.

BBCE ir vērienīgs zinātniskās kapacitātes paaugstināšanas projekts, kas sekmēs izcilības veidošanos jaunu biomateriālu izpētē un izstrādē kaulaudu atjaunošanai, sejas, mutes un žokļa ķirurģijai, ortopēdijai un citām jomām. Projektu īsteno RTU, RSU, RSU Stomatoloģijas institūts, OSI, AO Pētniecības institūts Davosā, Šveicē, un Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centrs Vācijā. Tā īstenošanai 15 miljoni eiro piešķirti no ES programmas “Apvārsnis 2020” un 15 miljonus eiro nodrošina valsts, ERAF un projekta partneri. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.