Menu
 

Pedagogus un vecākus pirms vasaras brīvlaika aicina ar bērniem pārrunāt drošības jautājumus

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Lai vasaras brīvdienas neaizēnotu nepatīkami starpgadījumi, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Valsts izglītības satura centrs aicina skolotājus un skolu vadību, kā arī vecākus mācību gada noslēgumā īpaši aktualizēt drošības jautājumus. Rit šī mācību gada pēdējās dienas, tuvojas vasaras brīvlaiks, kad bērni daudz laika pavadīs dažādās aktivitātēs pie dabas, ūdens tilpnēm, nometnēs, aktīvi sportojot un citādi atpūšoties.

Izvērtējot dažādus gadījumus, IZM secina, ka nav iespējams apzināt visus potenciālos riskus, bet tieši vasarā, kad bērni bieži tiek atstāti bez pieaugušo uzraudzības, viņiem īpaši jāatgādina par drošību uz ielām un ceļiem, ūdens un elektrības tuvumā, par piesardzības pasākumiem sabiedriskās vietās, mājās un internetā. Svarīgi, lai bērni skaidri zinātu, kur nepieciešamības gadījumā vērsties pēc palīdzības.

Vecāki nedrīkst aizmirst, ka, saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, bērnus līdz septiņu gadu vecumam nedrīkst atstāt bez pieaugušo uzraudzības. Ja bērna pieskatīšana tiek uzticēta brālim vai māsai, viņiem jābūt sasniegušiem vismaz 13 gadu vecumu.

Viena no aktuālākajām tēmām vasarā ir personīgo un citu cilvēku veselība un drošība, uzturoties pie ūdeņiem, tāpēc ir ļoti svarīgi pārrunāt – kas jāievēro peldoties, kāpēc, atrodoties pie ūdens vai ūdenī, ir svarīgi pieskatīt citam citu, kas jādara, ja notikusi nelaime uz ūdens? Noteikti noderīga būs Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta sagatavotā bērniem paredzētā filmiņa par drošību uz ūdens no filmu cikla "Bīstamā robeža”.

Arī biedrība "Peldēt droši" un Latvijas Peldēšanas federācija ir sagatavojušas četras dažādiem vecumiem piemērotas bezmaksas video nodarbības par drošu uzvedību pie un uz ūdens, kas brīvi pieejamas vietnē. Nodarbības būs skatāmas arī bezmaksas virszemes TV apraidē kanālā TV4.

Tāpat svarīgi atcerēties un ievērot pamata drošības pasākumus, tai skaitā savstarpējo distancēšanos publiskās vietās, roku regulāru mazgāšanu, nedošanos  ārpus mājas ar elpceļu saslimšanām. Lai gan Covid-19 izplatība ir zema un iespējami samazināti visi ierobežojumi, tomēr svarīgi atcerēties, ka risks inficēties ar Covid-19 infekciju joprojām pastāv, atgādina IZM.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.