Menu
 

Foto: Apbalvoti Siguldas novada izcilākie pedagogi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: Apbalvoti Siguldas novada izcilākie pedagogi Foto: G. Zīverte

5. oktobrī kultūras centrā "Siguldas devons" tika svinēta Pasaules skolotāju diena, kuras laikā izcilākie Siguldas novada skolu pedagogi desmit nominācijās saņēma apbalvojumu "Gada balva izglītībā 2018", informē Siguldas novada pašvaldībā.

"Man ir liels gods pasniegt balvu "Par mūža ieguldījumu izglītībā" – tas ir novērtējums un pateicība par nodzīvotu mūžu mūzikā un pedagoģijā, kas atklāj talantus un piepilda bērnu un pieaugušo sapņus," sacīja Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, pasniedzot balvu skolotājai Olgai Jakānei par ilggadēju un nozīmīgu ieguldījumu Siguldas novada izglītības attīstībā, mūzikas un koru tradīciju veidošanā novadā un Siguldas 1. pamatskolā. Pedagoģe un diriģente Siguldas 1. pamatskolā strādājusi no 1968. līdz 2009. gadam, veidojot dziedāšanas tradīcijas un kopā ar dažādiem skolēnu kolektīviem piedaloties astoņos Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Arī šobrīd 1. pamatskolā ir visvairāk koru, turpinot Olgas Jakānes iedibinātās mūzikas tradīcijas.

"Gada balvu par izcilību" pasniedza Siguldas Valsts ģimnāzijas skolotājai Daigai Jēkabsonei par augstiem pedagoģiskā darba rezultātiem, skolēnu sasniegumiem matemātikas 68. olimpiādes otrajā (novadu) posmā, Zemgales novada matemātikas olimpiādē, Valsts 68. matemātikas olimpiādē, kā arī starptautiskajā matemātikas konkursā "Ķengurs”; "Gada balvu par darbu ar skolēniem pamatskolas pirmajā posmā (no 1. līdz 6. klasei)" – Siguldas pilsētas vidusskolas skolotājai Vinetai Inbergai par teicamu, mērķtiecīgu un profesionālu darbu, kā arī sasniegumiem radošu un inovatīvu risinājumu ieviešanā mācību procesā, aprobējot projektu "Kompetenču pieeja mācību saturā", aktīvu skolēnu iesaisti ārpusklases pasākumos un starptautiskos projektos; bet "Gada balvu darbā ar skolēniem pamatskolas otrajā posmā un vidusskolā (no 7. līdz 12. klasei)" – Siguldas pilsētas vidusskolas skolotājam Edgaram Bajarunam par teicamu, mērķtiecīgu un profesionālu darbu, pilnveidojot skolēnu zināšanas tehnoloģijās: robotikā, mehatronikā un elektronikā, par sasniegumiem radošu un inovatīvu risinājumu ieviešanā mācību procesā, aprobējot projektu "Kompetenču pieeja mācību saturā", aktīvu skolēnu iesaisti ārpusklases pasākumos un starptautiskos projektos, vēsta pašvaldībā. 

"Gada balva pirmsskolas izglītībā" tika piešķirta Siguldas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes "Ieviņa" vadītājas vietniecei izglītības jomā Ilzei Rencei par teicamu, profesionālu darbu un mērķtiecīgu ekoskolu programmas īstenošanu, pilnveidojot audzēkņu zināšanas vides izglītībā; "Gada balva profesionālās ievirzes, interešu un neformālajā izglītībā" – Siguldas 1. pamatskolas skolotājai Evijai Rozenai par teicamu un profesionālu darbu mūzikas un koru tradīciju veidošanu Siguldas 1. pamatskolā, sasniegumiem vokālo ansambļu un koru skatēs; savukārt "Gada balva izglītības procesa atbalstam" – Siguldas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes "Pasaciņa" vadītājai Lienei Ābelei par profesionālu, mērķtiecīgu darbu un atbalstu izglītojamo attīstībai, izglītojamiem draudzīgas vides radīšanu un uzturēšanu, speciālo pirmsskolas izglītības programmu īstenošanu.

Titulu "Gada nozīmīgākais Siguldas novada izglītības nozares popularizētājs" ieguva Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors Rūdolfs Kalvāns par izglītības nozares mērķtiecīgu atpazīstamības veicināšanu un popularizēšanu sabiedrībā, medijos, par nozīmīgu ieguldījumu izglītības kvalitātes veicināšanā; balva nominācijā "Gada veiksmīgākā debija” tika piešķirta Laurenču sākumskolas direktoram Kristapam Zaļajam par veiksmīgu debiju: radošu, mūsdienīgu, efektīvu izglītības darba organizāciju, vadot Laurenču sākumskolu; bet balva nominācijā "Gada inovācija izglītībā" tika Siguldas pilsētas vidusskolai par inovatīvu risinājumu ieviešanu mācību procesā, vispārējā izglītībā īstenojot Radošo industriju, kā arī Robotu un tehnoloģiju programmas, norāda pašvaldības pārstāvji.

Balvas pasniedza Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, rakstniece, dzejniece un dramaturģe, Latvijas literatūras gada balvas laureāte Inga Ābele, Jaunsardzes un informācijas centra 5. novada nodaļas vadītājs Andis Ābelīts, profesors, Augstākās izglītības padomes vadītājs Jānis Vētra, Siguldas novada Goda novadniece, ilggadēja Siguldas pilsētas bērnudārza vadītāja Lilija Vītola, mūziķis, koncertzāles "Baltais flīģelis" projektu vadītājs Juris Lisenko, radošā kvartāla "Zaļā villa" radītājs un attīstītājs Andris Strapcāns, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades reģionālo un nevalstisko projektu vadītāja Jolanta Borīte, mūžizglītības un kultūras centra "Vitae" valdes priekšsēdētājs, kā arī kinorežisors, filmas "Dvēseļu putenis" režisors un producents Dzintars Dreibergs.

Svinīgajā pasākumā "Absolūts kosmoss" piedalījās vokālā grupa "Latvian Voices", laikmetīgās un mūsdienu dejas horeogrāfe un dejotāja Liene Grava, pianiste Agnese Egliņa, kā arī mūziķe un komponiste Madara Fogelmane, informē pašvaldībā. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.