Menu
 

Sarīkojot LU rektora vēlēšanu otro kārtu, par augstskolas rektoru ievēlē Muižnieku

  • Autors:  LETA
Foto - LU Foto - LU

Ceturtdien Latvijas Universitātes (LU) Satversmes sapulce ārkārtas sēdē augstskolas rektora amatā ievēlējusi līdzšinējo rektoru Indriķi Muižnieku.

Satversmes sapulces ārkārtas sēdē šodien notikusi LU rektora vēlēšanu otrā kārta, kurā delegāti balsojuši tikai par vienu kandidātu - vēlēšanu pirmajā kārtā visvairāk balsu ieguvušo Muižnieku.

Par Muižnieka ievēlēšanu nobalsoja 132 delegāti, pret - 112 delegāti. Deviņas balsošanas zīmes atzītas par nederīgām, un to skaits ierēķināts pret ievēlēšanu balsojošo zīmju kopskaitā. Pirms balsojuma Satversmes sapulces delegāti skaidroja, ka, lai rektors tiktu atzīts par ievēlētu, viņam jāsaņem vairākums balsu. Lai noteiktu vairākumu, par ievēlēšanu nodotās balsis skaitītas attiecībā pret vēlēšanu zīmju, kurās balsots par neievēlēšanu, un par nederīgām zīmēm atzīto vēlēšanu zīmju kopskaitu.

Kā izriet no LU Vēlēšanu komisijas pārstāvja sacītā aģentūrai LETA, vēlēšanu otrās kārtas norise faktiski nozīmē atzīt, ka pirmā vēlēšanu pirmā kārta noslēgusies bez rezultāta. Toreiz Muižnieks ieguvis vairāk balsu nekā viņa konkurents, taču līdz balsu vairākumam pietrūkušas dažas balsis.

Par Muižnieka atkārtotu iecelšanu rektora amatā vēl jālemj Ministru kabinetam.

Kā ziņots, šodien notiek LU Satversmes sapulces ārkārtas sēde, kas sasaukta saistībā ar pretrunīgajiem augstskolas rektora vēlēšanu rezultātiem.

Kā aģentūra LETA uzzināja augstskolā, Muižnieks iepriekš izdevis rīkojumu par ārkārtas sēdes sasaukšanu, lai "stiprinātu tiesiskumu un universitātes reputāciju".

24.maijā LU Satversmes sapulcē par augstskolas rektoru ar 141 balsi atkārtoti tika ievēlēts Indriķis Muižnieks. Kopumā no 300 LU Satversmes sapulces dalībniekiem reģistrējās un balsoja 286 dalībnieki. Divi biļeteni tika atzīti par nederīgiem. Pret Muižnieku balsoja 143 dalībnieki.

Savukārt par otru kandidātu, profesoru Gundaru Bērziņu balsoja 128 dalībnieki, bet pret - 156 dalībnieki.

1 komentārs

  • Aija
    Aija Piektdiena, 07 Jūnijs 2019 15:17 Komentāra saite

    Neticami. Dienas kārtībā rektora vēlēšanas nebija

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.