Menu
 

Vides inspektori novērsuši zvejas pārkāpumus Gaujā pie Carnikavas un Mazajā Baltezerā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts vides dienests Foto - Valsts vides dienests

Naktī uz 4.septembri Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes (RVP) vides inspektori Gaujā pie Carnikavas centās aizturēt licencētu nēģu zvejnieku, kurš nelikumīgi bija ievietojis upē tīklu. Tumsas aizsegā zvejniekam, pametot laivu, tomēr izdevās aizbēgt.

Pie upes krasta piebrauca vieglā automašīna, un tās vadītājs iemeta bagāžas nodalījumā kasti ar tīklu un zivīm. Vadītājs nepakļāvās vides inspektora prasībai apstāties un brauca virsū, apdraudot viņa veselību. Par šo uzbrukumu uzrakstīts iesniegums Valsts policijai. Zvejas laiva tika aizturēta, informēja VVD.

Trešdien ap plkst. 11.00 VVD Lielrīgas RVP vides inspektori sadarbībā ar sabiedrisko vides inspektoru no Liepājas aizturēja divus pārkāpējus par zveju ar 60 metrus garu tīklu Mazajā Baltezerā.

Vides inspektoru rīcībā bija informācija par to, ka dienu iepriekš divas personas no laivas Mazajā Baltezerā ievieto tīklus. Kad personas šorīt bija ezerā pie tīkliem, uz notikuma vietu izbrauca vides inspektori un krastā pārkāpējus aizturēja. Viens no viņiem mēģināja kasti ar tīklu un zivīm paslēpt. Loms gan bija pieticīgs – divas karūsas un plaudis.

Pārkāpējiem noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli, kā arī izņemts zvejas tīkls. Par šo pārkāpumu, saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, paredzēts naudas sods no 280 līdz700 eiro.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.