Menu
 

Siguldas iecirkņa policisti par svešas kredītkartes nelikumīgu izmantošanu Gaujā aiztur meklēšanā izsludinātu vīrieti

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

21.septembrī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Siguldas iecirknī tika saņemts iesniegums par svešas kredītkartes nelikumīgu izmantošanu. Kāda sieviete pēc darbību veikšanas ar bezkontakta maksājumu karti bankomātā Siguldā, bija to aizmirsusi paņemt.

Kad cietusī aizbraukusi uz mājām un sapratusi, ka karti aizmirsusi, viņa iegājusi internetbankā, lai apskatītos tās statusu, taču konstatējusi, ka pēc tās aizmiršanas ar to ir veikti vairāki maksājumi veikalos Siguldā un Inčukalna novada Gaujā. Izrādījās, ka nezināma persona bija izmantojusi kredītkarti, lai iegādātos alkoholu un pārtikas produktus.

Saņemot informāciju par notikušo Siguldas iecirkņa policisti ieradās Gaujā, kur bija veikts pēdējais maksājums ar šo kredītkarti. Veicot izmeklēšanas darbības, policisti jau iesnieguma saņemšanas dienā ieguva informāciju, ka ar šo karti norēķinājies 1983. gadā dzimis vīrietis, kurš dzīvo vienā no Gaujas privātmājām. Tajā pašā dienā Siguldas iecirkņa policisti aizdomās turēto vīrieti aizturēja. Tobrīd viņš atradās acīmredzamā alkohola reibumā. 

Kā vēsta Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā, aizturētā vīrieša dzīvesvietā tika atrastas vēl divas svešām personām piederošas kredītkartes. Šobrīd policija skaidro, kur viņš šīs kredītkartes ieguvis un vai arī ar tām veiktas nelikumīgas darbības. Minētās sievietes kredītkarti viņš jau bija saplēsis. 

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 193. panta otrās daļas – par sveša maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu un nelikumīgu izmantošanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Ņemot vērā, ka šo vīrieti par mantiskiem noziegumiem meklēšanā jau iepriekš bija izsludinājis Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirknis, viņam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.