Menu
 

Policisti Ķekavas novadā atsavina 2400 litru nelegālās dīzeļdegvielas

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

Ceturtdien Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Baložu iecirkņa policisti saņēma informāciju par to, ka vienā no Ķekavas novada privātmājām tiek uzglabāta nelegālā dīzeļdegviela. Likumsargi neatliekamības kārtībā veica apskati privātmājas teritorijā.

Kā liecina Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas informācija, pie mājas tika konstatētas trīs tvertnes, kurās kopumā atradās aptuveni 2400 litru dīzeļdegvielas, kā arī sūknis un skaitītājs. 1960. gadā dzimušais mājas saimnieks policistiem nevarēja uzrādīt dokumentus, kas apliecinātu degvielas izcelsmi.

Ņemot vērā, ka policijai ir pamats uzskatīt, ka šī degviela ir nelegāla un, iespējams, ir glabāta pārdošanai, tā tika atsavināta. Tāpat atsavināts arī sūknis un skaitītājs.

Saistībā ar notikušo uzsākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3 panta – par akcīzes preču aprites noteikumu pārkāpšanu. Par šādu pārkāpumu fiziskajām personām uzliek naudas sodu no 70 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām — no 70 līdz 7100 eiro, konfiscējot šīs preces un to pārvadāšanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.

Degvielai ir nozīmēta ekspertīze, un tā tiks nodota glabāšanā Nodrošinājuma valsts aģentūrai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.