Menu
 

Atklāta Siguldas privātmāju apzagšanas sērija, atgūtas visas nozagtās mantas Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

29.septembrī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Siguldas iecirknī tika saņemts iesniegums par zādzību no privātmājas teritorijas Siguldas pilsētā. Proti, nezināmas personas, uzlaužot šķūnīša durvis, bija nozagušas zāles trimmeri. Divas dienas vēlāk, 1. oktobrī, policisti saņēma iesniegumu par vēl vienu zādzību Siguldā. Šoreiz no jaunceltnes bija nozagti instrumenti. 

Siguldas iecirkņa policisti noskaidroja, ka nozagtās mantas ir ieķīlātas lombardā un nonāca uz pēdām aizdomās turētajiem – 2000. un 2001. gadā dzimušiem jauniešiem. Ceturtdien policisti viņus aizturēja, vēsta Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Iepriekš jaunie vīrieši nebija nonākuši policijas redzeslokā par krimināla rakstura noziegumiem. Tika noskaidrots, ka šīs nav vienīgās zādzības, kuras pēdējā laikā viņi izdarījuši Siguldā. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka dienas laikā jaunieši staigājuši pa Siguldas apkārtni, novērojot, kur glabājas vērtīgas mantas, bet naktīs gājuši zagt. 

Pašreiz policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka jaunieši saistīti arī ar mobilā telefona zādzību no sporta centra. Turklāt atklājies, ka, visticamāk, viņi šā gada septembrī izdarījuši vēl divas zādzības, par ko cietušie nebija informējuši policiju. Vienā gadījumā, kamēr mājas saimnieki bija aizbraukuši uz ārzemēm, garnadži no nožogotās nama teritorijas, salaužot dēļu sētu, bija nozaguši augstspiediena mazgātāju “Kaercher”. Vēl vienā gadījumā no privātmājas bija nozagts zāles trimmeris un portatīvais dators. Likumsargi sazinājās ar cietušajām personām, lai pieņemtu iesniegumus.

Policisti ir atsavinājuši visas nozagtās mantas un tās tiks atdotas to likumīgajiem īpašniekiem. Lielākā daļa no tām tika atrastas lombardā, savukārt dažas atradās jauniešu dzīvesvietās. 

Saistībā ar notikušo ir uzsākti vairāki kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Tāpat uzsākts viens kriminālprocess pēc Krimināllikuma 180. panta – par zādzību nelielā apmērā. 
Aizturētie jaunieši šobrīd atrodas izolatorā un tuvākajā laikā tiks lemts par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu šīm personām. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.