Menu
 

Cenšoties izvairīties no fotoradara, automašīnai uzliek ceļmalā atrastu numurzīmi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas policisti 22. oktobra pēcpusdienā pie Berģiem fiksēja pretim braucošu automašīnu “Mercedes”, kurai nebija iegādāta Obligātā civiltiesiskā apdrošināšana (OCTA).

Lai automašīnu apturētu par šo pārkāpumu, likumsargi apgriezās “Mercedes” braukšanas virzienā un pamanīja, ka šim transportlīdzeklim nav ne tikai OCTA, bet aizmugurējā numurzīme atšķiras no priekšējās. Pārbaudot informāciju par šo valsts numurzīmi, izrādījās, ka tā ir meklēšanā kopš 2015. gada.

Kā vēsta Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa, policisti apturēja “Mercedes” vadītāju, kurš sākotnēji paskaidroja, ka ir pazaudējis sava spēkrata aizmugurējo numura zīmi un jauna vēl nav izgatavota. Tādēļ, lai neliktos aizdomīgi, ka brauc tikai ar priekšējo valsts numurzīmi, autovadītājs nolēmis uzlikt šo, kuru pirms mēneša atrada Rīgā, mētājamies ceļa malā.

Tomēr tā neizrādījās taisnība, jo pēc automašīnas apskates, policisti pamanīja, ka uz tās aizmugurējā sēdekļa stāv numura zīme, kura atbilst priekšējai. Tikai tad automašīnas vadītājs atzina īsto iemeslu – uzzinot par to, ka fotoradari fiksēs arī automašīnu tehniskās apskates derīgumu un OCTA, viņš nolēma noņemt mašīnas aizmugurējo numurzīmi un tās vietā uzlikt pirms laika atrasto, tādējādi cerot samazināt iespēju, ka fotoradars fiksēs pārkāpumu.

Autovadītājam tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par braukšanu ar uzstādītu valsts reģistrācijas numura zīmi, kura neatbilsts automašīnas tehniskajā pasē norādītajai, un par braukšanu bez Obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas.

Valsts policija atgādina, ka gadījumos, ja tiek atrasta sveša transportlīdzekļa numura zīme, par to ir jāziņo Ceļu satiksmes drošības direkcijai, vai jānogādā tā kādā no direkcijas filiālēm.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.