Menu
 

Visbiežāk ceļu satiksmes negadījumus bez OCTA izraisa gados jauni vadītāji ar 16–20 gadus vecu spēkratu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Foto - arnīvs Attēlam ir ilustratīva nozīme. Foto - arnīvs

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) statistika par 2019.gadā notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem (CSN), kas izraisīti ar neapdrošinātu auto, liecina, ka visbiežāk CSN izraisa 26-35 gadus veci autovadītāji, kas pārvietojas ar 16-20 gadus vecu spēkratu.

LTAB jau pērn informēja, ka 2018.gadā visbiežāk ar neapdrošinātu transportlīdzekli CSN izraisīja tieši gados jauni autovadītāji. “Atšķirībā no 2018.gada, palielinājies neapdrošinātā transportlīdzekļa vidējais vecums, ar kuru izraisīts negadījums. Aizpērn proporcionāli visbiežāk tie bija 10–15 gadus veci spēkrati, pērn – 16-20 gadus veci transportlīdzekļi,” stāsta LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

LTAB apkopotajā statistikā par neapdrošināto transportlīdzekļu izraisītajiem CSN 2019.gadā gadā redzams, ka nedaudz vairāk kā 20% izraisījuši 26-35 gadus jauni autovadītāji. Vismazāk CSN ar neapdrošinātu spēkratu izraisījuši 56-65 gadus veci autovadītāji (13%).

Transportlīdzekļu vecuma kategorijā, ar kuriem visbiežāk izraisīti CSN bez derīgas OCTA, lielākā riska grupa ir 16-20 gadus veci transportlīdzekļi, ar ko izraisīti gandrīz trešdaļa negadījumu (32,8%), kā arī 10-15 gadus veci auto (28,70%). Ar gados jauniem (līdz 5 gadi) spēkratiem bez derīgas OCTA izraisīti vien 4,62% CSN.

Savukārt neapdrošināto transportlīdzekļu marku vidū, dominē ”Audi”, ”VW” un ”BMW” markas auto. Svarīgi atzīmēt, ka šo marku automašīnas Latvijā ir arī visvairāk reģistrētas, tādēļ ar tām izraisīto CSN īpatsvars proporcionāli ir vislielākais.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.