Menu
 

Piemēro apcietinājumu par smagas avārijas izraisīšanu alkohola reibumā pie Upesciema

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Rīgas rajona tiesa, piedaloties Rīgas Autotransporta prokuratūras prokurorei un Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes inspektoram, piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu – personai, kas, atrodoties alkohola ietekmē, pirmdien, 16.martā, izraisīja smagu autoavāriju uz Rīgas apvedceļa, netālu no Garkalnes novada Upesciema.

Persona izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 262.panta ceturtajā daļā, norādīja Latvijas Republikas Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Kā informēja prokurore, kriminālprocesā notiek pirmstiesas process pēc jau minētā Krimināllikuma panta par to, ka vismaz vienam cietušajam nodarīti smagi miesas bojājumi. Krimināllikumā par to paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz desmit gadiem.

Iepriekš Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) portālam “Apriņķis.lv” pavēstīja, ka pirmdien uz Rīgas apvedceļa pie Upesciema notika triju vieglo un vienas kravas automašīnas sadursme. Policija kopš pirmdienas Rīgas reģionā aizturējusi desmit autovadītājus alkohola reibumā un vienu – narkotisko vielu iespaidā.

Prokuratūra arī atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Savukārt Valsts policija pavēstīja, ka ārkārtējās situācijas laikā par pārkāpumiem ceļu satiksmē Rīgas reģionā, administratīvo pārkāpumu lietu izskatīšanā, ir noteikti ierobežojumi:

  • Lietu izskatīšana klātienē nenotiek, kas neietekmēs piemērojamā soda apmēru.
  • Par lēmuma pieņemšanas iespējām bez klātbūtnes, vai arī par iespēju piedalīties klātienē, pārkāpējam tiks izskaidrots, sastādot protokolu.
  • Ja pārkāpējs vēlas, lai lieta tiktu izskatīta viņa klātbūtnē, to uz vietas jānorāda inspektoram vai jālūdz lietas izskatīšanas atlikšana, nosūtot iesniegumu/lūgumu VP Rīgas reģiona pārvaldei.
  • Nesaņemot lūgumu par lietas izskatīšanas atlikšanu, lēmums tiks pieņemts bez pārkāpēja klātbūtnes.
  • Lēmumu pārsūdzēšanas kārtība netiek mainīta.
  • Klātienē tiks izskatītas tikai tās administratīvā pārkāpumu lietas, kurās izņemts pārkāpēja transportlīdzeklis.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.