Menu
 

VUGD darbinieki nedēļas nogalē Pierīgā likvidējuši pussimtu ugunsgrēku Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Darba pilnas rokas aizvadītās nedēļas otrajā pusē Pierīgas novados un Jūrmalā bijusi Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbiniekiem – saņemti 50 izsaukumi, no kuriem liela daļa bijusi par kūlas ugunsgrēkiem. Par bojā gājušajiem vai cietušajiem netiek ziņots.

Jau informējām par milzu ugunsgrēku piektdien pēcpusdienā Babītes novada Vīkuļos, kur dega kūla 50 hektāru platībā un mežs 5 hektāru platībā, kā arī bija nodedzis neliels šķūnītis. Ugunsgrēku izdveās likvidēt pēc piecu stundu darba, informēja VUGD.

Platības ziņā otrs lielākais kūlas ugunsgrēks reģistrēts piektdien Stopiņu novada Dreiliņos, kur 4,5 hektāru platībā dega kūla, mežs un žogs – šis ugunsgrēks likvidēts triju stundu laikā. Svētdien Stopiņu novada Rumbulā uguns bija izplatījusies divu hektāru platībā.

Babītes novada Pavasaros ugunsdzēsēji novērsuši ugunsgrēku viena hektāra platībā. Viena hektāra liels kūlas ugunsgrēks fiksēts arī Rīgas ielā Olainē un Ropžu novada Villasmuižā, Dalbes ielā Olainē līdz ar kūlu 60 kvadrātmetru platībā degusi arī 15 m2 liela dārza māja, bet Ķekavas novadā – kūla un šķūnis 320 m2 platībā.

Mazāka mēroga sausās zāles degšanas gadījumi reģistrēti Ropažu novada Bajāros (8000 m2) un Tumšupē (1600 m2), Garkalnē (4000 m2), Stopiņu novada Rumbulā (800 m2), Muižas ielā Ādažos (600 m2), Siguldas novada “Vecmūkiņās” (500 m2), Stacijas ielā Olainē (450 un 300 m2),  Sējas novada “Pērkoņos” (400 m2), Garkalnes novada Upesciemā (300 m2), Babītes novada Dzilciemā (200 m2) un Pavasaros (200 m2), Salaspils novada Pavasaros (200 m2), Krasta ielā Jaunolainē (100 m2),  Upesciema ielā Ķekavā (30 m2) un Inčukalna novadā (30 m2).

Stopiņu novada Dreiliņos piektdien trijās vietās degušas zaru kaudzes ar kopējo platību 1,5 hektāri, Olaines novada Jāņupē meža zemsedze degusi 1,1 hektāra platībā, bet Sauriešos – 1000 m2 platībā. Zari un atkritumi deguši arī Baldonē, Babītes novada Dzilnuciemā, Jūrmalā, Saulkrastu novada Pabažos, Garkalnē, Olainē, Salaspils novada Mežezeros un Pavasaros.

Bīstamākais ugunsgrēks ēkās reģistrēts naktī uz sestdienu Ikšķilē, kur uguns bija apņēmusi divstāvu dzīvojamo māju 400 m2 platībā. No ēkas cilvēki bija evakuējušies saviem spēkiem, cietušo nebija. Ugunsgrēks tika likvidēts sešu stundu laikā. Cilvēki necieta arī ugunsgrēkā divstāvu dzīvojamā mājā svētdien Salaspils novadā.

Dzīvojamie vagoni deguši Ropažu novada Villasmuižā (40 m2) un Dūņu ceļā Jūrmalā (16 m2), dārza māja – Jūrmalā (20 m2), šķūnis – Mellužu prospektā Jūrmalā (20 m2), celtniecības konteiners – Drustu gatvē Olainē, vieglā automašīna – Ķekavas novada Baložos.

Svētdien spēcīgās vēja brāzmas glābējiem sagādājušas darbu Jūrmalā – Rūpniecības ielā koks bija uzkritis vieglajai automašīnai, Vasaras ielā iekritis elektrības vados, bet Tūristu ielā un Bulduru prospektā pārkritis ceļa braucamajai daļai.

Vēl Dalbes ielā Olainē VUGD darbinieki aizvākuši no seštāvu dzīvojamās mājas jumta atrautu skārda gabalu, Braslas ielā Mārupē no koka nocēluši un saimniekam nodevuši kaķi, bet tāda paša nosaukuma ielā Jūrmalā izcēluši akā iekritušu suni.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.