Menu
 

Joprojām vairums ārkārtējās situācijas ierobežojumu pārkāpumu konstatēti Rīgas reģionā (papildināta)

  • Autors:  LETA
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

Aizvadītajā diennaktī tāpat kā līdz šim lielākā daļa pārkāpumu par valstī noteiktās ārkārtējās situācijas ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu konstatēti Rīgas reģionā, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā (VP).

Diennakts laikā kopumā policija veikusi 1758 pārbaudes un sākusi 28 administratīvā pārkāpuma lietvedības par ārkārtējās situācijas aizliegumu un ierobežojumu neievērošanu.

Lielākā daļa pārkāpumu, tāpat kā līdz šim, bijusi saistīta ar pulcēšanās ierobežojumu un pašizolācijas prasību neievērošanu.

Saskaņā ar Rīgas pašvaldības policijas (RPP) apkopoto informāciju, neskatoties uz noteiktajiem ierobežojumiem sabiedrisko vietu apmeklēšanā, pēdējās nedēļas laikā RPP darbinieku redzeslokā par ierobežojumu pārkāpšanu nonāca sešas mazgadīgas personas.

Kopumā nedēļas laikā saņemti 46 izsaukumi par ārkārtas stāvokļa ierobežojumu neievērošanu un patrulējot konstatēti vēl 11 šādi gadījumi. Pavisam kopā apsekotas 223 adreses. 

Piemēram, 28.martā, policijas darbiniekiem, patrulējot Kalnciema ielā, nācās apsekot Kalnciema kvartāla tirgu. Ierašanās brīdī tirgū darbojās aptuveni 30 tirdzniecības teltis, kurās tirgoja pārtikas izstrādājumus, apģērbus un citas lietas. Tirgus teritorijā vienīgā zīme par divu metru distances ievērošanu bija izvietota pie kafejnīcas durvīm, kā rezultātā tika izsaukta tirgus organizatore, kura, pēc brīdinājumu uzklausīšanas, paskaidroja, ka nekavējoties sāks novākt tās preces, kuru pārdošana patlaban ir ierobežota.

Administratīvo pārkāpumu kodekss iedzīvotājiem par valdības noteiktās ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu līdz 350 eiro. Plānots, ka drīzumā soda sankcija tiks palielināta.

Administratīvās lietvedības sākšana automātiski nenozīmē, ka personai tiks piemērots sods. Policija vispirms noskaidro apstākļus un tikai tad pieņem lēmumu.

Savukārt Krimināllikums par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, paredz brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu. Ja minētās darbības izraisījušas smagas sekas, Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu līdz astoņiem gadiem.

No 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Svētdienas pēcpusdienā valdība nolēma ierobežošanas pasākumus pastiprināt. Uz ārkārtējās situācijas laiku, neievērojot divu metru distanci, proti, turpmāk vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un publiskās ārtelpās var ne vairāk kā divas personas, personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāks un viņa nepilngadīgie bērni arī tad, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā, kā arī personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Valdība arī nolēma, ka VP pēc Slimību profilakses un kontroles centra pieprasījuma varēs pieprasīt un elektronisko sakaru komersanti izsniegt informāciju par konkrētu personu telefona numuru un abonenta atrašanās vietu, ja attiecīgajai personai var būt noteikts inficētas personas vai kontaktpersonas statuss. Saņemtos datus nodos Slimību profilakses un kontroles centram, lai veiktu epidemioloģisko izmeklēšanu un pārliecinātos par personas sniegtās informācijas par pārvietošanos patiesumu.

(Pievienota 4.-6.rindkopa)

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.