Menu
 

Kriminālvajāšanai nodota lieta par pērn aizturētu autovadītāju, kurš bēga no policijas

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvalde Rīgas Autotransporta prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevusi kriminālprocesu, kas uzsākts pret automašīnas “Audi A6” vadītāju, kurš 2019. gada 24. jūlijā Rīgā, uz Krasta ielas, atrodoties narkotisko vielu ietekmē, nepakļāvās ceļu policijas prasībai apturēt transportlīdzekli un uzsāka bēgšanu.

Ņemot vērā visus apstākļus, Valsts policijas amatpersonas uzsāka pakaļdzīšanos, taču agresīvais autovadītājs, nepakļaudamies policistu vairākkārtējai prasībai spēkratu apturēt, turpināja vadīt transportlīdzekli, apdraudot citus satiksmes dalībniekus.

Pakaļdzīšanās laikā tika iesaistīti arī papildspēki, tostarp no Valsts policijas Salaspils iecirkņa, un tā turpinājās līdz pat Ogrei, kur, lai apturētu bīstamo autovadītāju, policijai nācās pielietot šaujamieroci. Pakaļdzīšanās laikā cieta viens no policistiem, kurš ar dažādām traumām tika nogādāts medicīnas iestādē, kā arī tika bojāti vairāki transportlīdzekļi. Likumsargi visbeidzot agresīvo autovadītāju aizturēja.

Noskaidrojot autovadītāja identitāti tika konstatēts, ka šī persona jau ir izsludināta meklēšanā par citiem noziedzīgiem nodarījumiem. Šobrīd vīrietis izcieš cietumsodu par citu iepriekš izdarītu noziedzīgu nodarījumu.

Kā vēsta Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā, minētās automašīnas “Audi A6” vadītājam tika inkriminēti noziegumi pēc Krimināllikuma 262. panta ceturtās daļas – par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi. Kā arī pēc Krimināllikuma 269. panta pirmās daļas – par uzbrukumu varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai sakarā ar tās likumisku dienesta darbību, kā arī par uzbrukumu personai sakarā ar tās līdzdalību noziedzīga vai cita prettiesiska nodarījuma novēršanā vai pārtraukšanā.

Šī gada 3.aprīlī kriminālprocess nodots kriminālvajāšanai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.