Menu
 

Video: Ceļu policisti uz Siguldas šosejas noķer meklēšanā esošu personu Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - ekrānšāviņš no youtube.com, video - Valsts policija Foto - ekrānšāviņš no youtube.com, video - Valsts policija

Aizvadītajā svētdienā Valsts policijas Speciālo uzdevumu nodaļas inspektori, veicot ikdienas satiksmes uzraudzību, uz autoceļa Rīga – Sigulda, fiksēja motociklu “Suzuki” bez valsts reģistrācijas numura zīmes, kurš brauca virzienā uz Siguldu. Turklāt uz motocikla atradās arī pasažieris.Reaģējot uz šo pārkāpēju, policisti izteica prasību apturēt transportlīdzekli, taču tā vadītājs ignorēja policijas darbinieku likumīgās prasības un uzsāka bēgšanu.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā pavēstīja, ka likumsargi, piebraucot tuvāk motociklam, izteica atkārtotu prasību apturēt transportlīdzekli, taču arī šī prasība tika ignorēta un motocikla vadītājs turpināja bēgt. Kādā brīdī policijas darbinieki apsteidza motobraucēju, taču motocikla vadītājs, veicot strauju apstāšanos, “izsēdināja” uz spēkrata esošo pasažieri, veica apgriešanās manevru un turpināja bīstamu bēgšanu pretējā braukšanas virzienā, joprojām ignorējot atkārtotu policistu prasību apturēt transportlīdzekli.

Turpinot bēgšanu, vadītājs nogriezās no šosejas uz vietējās nozīmes ceļa, kur viņš tika panākts un apturēts. Apturējuši motobraucēju, policijas darbinieki konstatēja, ka pie motocikla “Suzuki” stūres bija sēdies 1989. gadā dzimis vīrietis. Viņš motociklu vadīja ne tikai bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, bet pats spēkrats nebija reģistrēts likumā noteiktā kārtībā,  nebija veikta valsts tehniskā apskate, kā arī nebija Obligātās civiltiesiskā apdrošināšanas (OCTA).

Tāpat noskaidrots, ka šis vīrietis kopš 2018. gada atradās policijas meklēšanā par mantiska rakstura noziegumiem.

Vīrietim par notikušo sastādīti trīs administratīvā pārkāpuma protokoli – par nepakļaušanos tādas personas atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu), kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus; par transportlīdzekļa vadīšanu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām; par to, ka transportlīdzeklis nav reģistrēts noteiktā kārtībā, nav OCTA un nav veikta valsts tehniskā apskate.

Pēc notikušā vīrietis tika nogādāts iecirknī tālāko procesuālo darbību veikšanai.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.