Menu
 

Par nekontrolēti lidojošu dronu pret Mārupē reģistrēto "UAVFactory" sākta administratīvā pārkāpuma lieta

  • Autors:  LETA
Foto - uavfactory.com Foto - uavfactory.com

Civilās aviācijas aģentūra (CAA) sākusi administratīvā pārkāpuma lietu pret SIA "UAVFactory" par nekontrolēti lidojošu bezpilota gaisa kuģi jeb dronu, informēja CAA pārstāvis Aivis Vincevs.

Tāpat ir sākts ārkārtas audits, lai pārliecinātos, ka "UAVFactory" darbība notiek atbilstoši izsniegtajai paaugstināta riska bezpilota gaisa kuģa lidojumu atļaujai. Turklāt uz izmeklēšanas laiku ir apturēta uzņēmumam izsniegtā ilgtermiņa atļauja. 

Vincevs informēja, ka vienlaikus iekšējo izmeklēšanu ir sācis arī pats uzņēmums.

Viņš skaidroja, ka izmeklēšanas mērķis ir noskaidrot, kas noveda pie situācijas, kad drons kļuva nekontrolēts un pazuda GPS raidītāja signāls. Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija ļaus arī izdarīt kādus secinājumus, kas būs nozīmīgi ne vien Latvijai, bet arī visai bezpilota gaisa kuģu nozarei, ievērojot, ka šī ir jauna joma, kura šobrīd tikai attīstās. 

Tāpat Vincevs uzsvēra, ka, izdarot attiecīgus secinājumus, varēs nonākt arī pie konkrēti veicamajiem darbiem, piemēram, normatīvā regulējuma uzlabojumiem vai tehniskā aprīkojuma uzlabojumiem, ko nepieciešams veikt, lai nākotnē šādas situācijas neatkārtotos. 

CAA norādīja, ka iestādes un uzņēmumi, kuriem ir radušies jebkāda veida zaudējumi saistībā ar nekontrolēti lidojošo dronu, radušos zaudējumu segšanu var risināt civiltiesiskā kārtībā.

LETA jau ziņoja, ka sestdien, 2.maijā, testa lidojuma laikā pazuda sakari ar "UAVFactory" piederošo bezpilota lidaparātu. "UAVFactory" valdes priekšsēdētājs un līdzīpašnieks Konstantīns Popiks TV3 atklāja, ka konkrētais drons tika testēts nolūkā pārbaudīt tā lidošanas ilguma spējas, kas varētu pārsniegt līdzšinējo pasaules rekordu.

"UAVFactory" ir dibināts 2009.gadā, un tam ir pārdošanas biroji Latvijā un ASV. "UAVFactory" ir viens no vadošajiem bezpilota lidaparātu sistēmu pasaules līmeņa piegādātājiem. Uzņēmuma ražotie lidaparāti un videokameras tiek pārdoti vairāk nekā 50 pasaules valstīs militārām, civilām un akadēmiskām vajadzībām.

"UAVFactory" ir desmit īpašnieki, no kuriem lielākie īpašnieki ir ASV uzņēmums "UAV Factory USA" (44,51%) un Konstantīns Popiks (44,51%).

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.