Menu
 

Trim jauniešiem piemēro bargus sodus par paziņas slepkavību Jūrmalā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Rīgas rajona tiesa, valsts apsūdzību uzturot Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokuroram, piemērojusi brīvības atņemšanas sodus trim personām par sava paziņas slepkavību Jūrmalā 2019. gada jūlija vidū, informēja Latvijas Republikas Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Saskaņā ar apsūdzību visi trīs apsūdzētie, starp kuriem bija arī nepilngadīga meitene un puisis, būdami alkohola reibumā, Jūrmalā, netālu no dzelzceļa stacijas “Sloka”, pamanīja cietušo un aiz dusmām par kādu iepriekšēju konfliktu sāka viņu sist – gan ar dūrēm, gan spēra ar kājām.

Pēc tam viņi cietušo aizveda uz Slokas kapsētu, kur turpināja viņu sist, kā arī smacēja. Apsūdzētie pēc kāda brīža pameta nozieguma vietu, tad atgriezās un turpināja sist cietušo. No gūtajiem miesas bojājumiem persona mira ārstniecības iestādē.

Personas atzītas par vainīgām pēc Krimināllikuma 117.panta 10.punkta, proti, ka personu grupā izdarīja citas personas tīšu slepkavību.

Abiem nepilngadīgajiem tiesa piemēroja reālu brīvības atņemšanu uz deviņiem gadiem, kas ir tuvu maksimālajam sodam, ko paredz Krimināllikums, proti 10 gadi reāla brīvības atņemšana. Pilngadīgajai personai piemēroja brīvības atņemšanu uz 13 gadiem. Visām personām tika piemērota arī probācijas uzraudzība uz trim gadiem.

Prokuratūra gan norāda, ka spriedumu vēl var pārsūdzēt.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.