Menu
 

Drons Jūrmalā palīdz izglābt cilvēku no noslīkšanas

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - VUGD Foto - VUGD

Vairāku stundu ilgs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvju darbs un drona iesaistīšana izglābusi kādu cilvēku no noslīkšanas Jūrmalā.

Kā vēsta dienestā, jūnija sākumā VUGD saņēma izsaukumu uz Jūrmalu, kur Lielupē bija pazudis cilvēks. Glābēji ar laivu pārmeklēja upi un tās pretējā krastā atrada bez uzraudzības atstātas personīgās mantas. Lai arī aptaujāto sniegtā informācija liecināja, ka, iespējams, pazudušais cilvēks jau atrodas krastā un ir aizgājis mājās, glābēji nolēma turpināt meklēšanas darbus un iesaistīja darbā bezpilota gaisa kuģi jeb dronu.

VUGD Rīgas reģiona pārvaldes dienesta amatpersonas ar drona palīdzību ūdenstilpes niedrēs uztvēra kustību, kas līdzinājās roku mājieniem. Cilvēks sauca pēc palīdzības. VUGD darbinieki ar laivu nokļuva līdz cilvēkam, nogādāja krastā un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem.

VUGD norāda, ka tobrīd jau bija iestājusies tumsa un glābšanas darbus apgrūtināja stiprais vējš, tādēļ tieši pateicoties dronam izdevās laikus cilvēku izglābt.

VUGD atgādina, ka neuzmanīga rīcība uz ūdens var novest pie traģēdijas. Pirms doties peldēt, rūpīgi jāizvērtē peldvieta un spēki! Dižošanās, ka var aizpeldēt vistālāk vai pārpeldēt upi, nav tā vērta, lai riskētu ar dzīvību. Savukārt vizinoties ar laivu, kuteri vai citu peldlīdzekli, aicinām uzvilkt glābšanas vesti, turklāt bērniem līdz 12 gadu vecumam glābšanas vestei obligāti ir jābūt uzvilktai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.