Menu
 

Dzintaru koncertzāles pārstāvji noraida ziņas par koncertzāles piedalīšanos PVN izkrāpšanā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes foto Publicitātes foto

Sakarā ar publiski izskanējušo informāciju par krēslu iepirkumu SIA "Dzintaru koncertzāle" vajadzībām koncertzāles pārstāvji kategoriski noraida ziņas, ka Dzintaru koncertzāle būtu piedalījusies PVN izkrāpšana.

Koncertzāles pārstāvji uzsver, ka minētajā krēslu iepirkumā, kas notika 2015.gadā, tika ievērotas visas Latvijas likumdošanā noteiktās procesuālās darbības. Iepirkums bija publisks, to ievietojot Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) iepirkumu sistēmas datubāzē, un ikvienam pretendentam bija iespēja pieteikt savu piedāvājumu. Viens no būtiskākajiem kritērijiem bija krēslu kvalitāte, ņemot vērā koncertzāles specifiku, krēslu noslodzi un krēslu atrašanās vietu ārtelpā.

Tika saņemti vairāki piedāvājumi. Piesaistot ekspertus iepirkumu komisijai, tika izvēlēts krēslu piegādātājs, kura piedāvājums tika atzīts kā labākais. Ar komersantu tika noslēgts līgums, un šī informācija publicēta IUB un Dzintaru koncertzāles tīmekļvietnē atbilstoši likumā noteiktajai kārtībai, un tur tā atrodama arī šobrīd, stāsta koncertzāles pārstāvji, norādot: "Šis iepirkums nekad nav ticis apstrīdēts, un ne IUB, ne kāda cita institūcija nav konstatējusi pārkāpumus iepirkuma procedūrā."

"8.jūlija medijos tika izplatītas ziņas par it kā VID amatpersonu pausto, ka Dzintaru koncertzāle, iegādājoties krēslus no Igaunijas uzņēmuma "Tooner Maste" (konkrētā iepirkuma uzvarētāja) tam ir samaksājusi aptuveni 4000 eiro un pārējo naudu – aptuveni 210 tūkstošus eiro – ir pārskatījusi kādam Latvijas uzņēmumam. Dzintaru koncertzāle informē, ka šīs ziņas neatbilst patiesībai. Veicot konkrētā iepirkuma dokumentu pārbaudi, Dzintaru koncertzāle pārliecinājās, ka norēķins par krēslu piegādi veikts Igaunijas uzņēmumam "Tooner Maste" [..] – konkrētā iepirkuma uzvarētājam – vienā maksājumā un pilnā apmērā, ko apliecina visi maksājuma dokumenti. Dzintaru koncertzāle nav veikusi nekādus maksājumus nevienam Latvijā reģistrētam uzņēmumam par krēslu piegādi konkrētā iepirkuma ietvaros," uzsver koncertzāles pārstāvji. 

Dzintaru koncertzāles pārstāvji arī norāda: veicot pārskaitījumu Igaunijā reģistrētajam uzņēmumam "Tooner Maste", ir piemērota likumā noteiktā PVN likme un apgalvojums, ka koncertzāle būtu izvairījusies no nodokļa nomaksas, nav patiess. "Koncertzāle kategoriski norobežojas no saistības ar šiem darījumiem un nevar būt atbildīga par tiem."

Vienlaikus koncertzāles pārstāvji, pamatojoties uz VID izplatīto informāciju par Dzintaru koncertzāles amatpersonas iespējamo līdzdalību citu komersantu veiktajās darbībās, dara zināmu, ka koncertzāles valde uz izmeklēšanas laiku ir atsaukusi amatpersonai izsniegto prokūru, kā arī atstādinājusi viņu no darba iepirkumu komisijā. Koncertzāle ir lūgusi sniegt VID sīkāku informāciju par uzsākto kriminālprocesu, lai varētu lemt par turpmākajām darbībām.

Iepriekš:
Nodokļu krāpšanā, iespējams, iesaistītajam Dzintaru koncertzāles prokūristam piemērots aizdomās turētā statuss

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.