Menu
 

Izbeigts kriminālprocess pret Jūrmalas mēru un uzņēmēju Krūmiņu par iespējamu kukuļošanu (papildināta)

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs septembra sākumā izbeidzis kriminālprocesu pret Jūrmalas mēru Gati Truksni (ZZS/LZP), uzņēmēju Jūliju Krūmiņu un uzņēmēja meitu par iespējamu kukuļošanu saistībā ar dzīvokļa saņemšanu bezatlīdzības lietošanā.

KNAB aģentūrai LETA apstiprināja, ka 4.septembrī šis kriminālprocess ar uzraugošā prokurora piekrišanu ir izbeigts. Kriminālprocess izbeigts, jo personu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā pirmstiesas procesā pierādīt nav izdevies un nav bijis iespējams savākt papildu pierādījumus.

Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas vadītājs Māris Leja aģentūrai LETA teica, ka viņš KNAB lēmumu ir akceptējis. KNAB kritiku Leja nevēlas veltīt, taču viņš nenoliedza, ka šajā kriminālprocesā nav bijusi iegūta pietiekami pilnvērtīga operatīva rakstura informācija.

Pēc Lejas 2018.gadā pieņemtā lēmuma par kriminālprocesa atdošanu atpakaļ KNAB izmeklēšanas turpināšanai, izmeklētājs ir centīgi mēģinājis savākt nepieciešamos pierādījumus, taču acīmredzot pierādīšanas izredzes nav bijušas pārāk lielas, skaidroja virsprokurors.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka Truksnis 2016.gadā septembrī un oktobrī tiešām dzīvojis ar Krūmiņa ģimeni saistītā uzņēmuma "MC Turaida Property" apartamentos. Truksni aizturēja 2016.gada oktobrī un izmeklēšanā noskaidrots, ka viņš par dzīvokļa lietošanu septembrī un oktobrī bija maksājis. "Par iepriekšējiem mēnešiem nebija pierādīts, ka viņš uzturējies šajā dzīvoklī. Iespējams, KNAB vajadzēja ilgāk nogaidīt pirms veikt aizturēšanu, lai noskaidrotu vai pastāvējusi vienošanās par dzīvokļa bezatlīdzības lietošanu," norādīja Leja.

Jau ziņots, ka Truksnim šajā lietā bija aizdomās turētā statusā par kukuļņemšanu, proti, iespējams, amatpersona pieņēmusi bezatlīdzības lietošanā dzīvokli Jūrmalā, Turaidas ielā. Tāpat šajā lietā figurēja uzņēmējs Krūmiņš un viņa meita Maija Krieviņa.

KNAB par šo iespējamo noziegumu lūdza sākt kriminālvajāšanu 2018.gada augustā, taču prokurors Māris Leja nolēma kriminālprocesu izdalīt atsevišķā lietvedībā un nosūtīt atpakaļ birojam, jo tobrīd KNAB nebija savācis pietiekami atbilstošus pierādījumus apsūdzības celšanai.

Tāpat ziņots, ka Truksnis arī figurēja krimināllietā par Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), iespējams, nelikumīgu finansēšanu, tomēr prokuratūra pret mēru kriminālprocesu izbeidza. Šajā lietā prokuratūra uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam un finansistam Jorenam Raitumam piemērojusi kopumā 86 000 eiro lielu sodu par ZZS un partijas "No sirds Latvijai" nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā pirms pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā.

Patlaban gan Rīgas rajona tiesā Jūrmalā atrodas Trukšņa "komandējuma" lieta, kurā apsūdzēta arī mēra biroja vadītāja Ingrīda Vilkārse. Truksnis un Vilkārse šajā lietā apsūdzēti par dokumenta, kas piešķir tiesības, viltošanu, kā arī viltota dokumenta izmantošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Saskaņā ar apsūdzību amatpersona, lai slēptu savu neattaisnoto prombūtni darbā, vienojās ar otru personu, ka tiks noformēts rīkojums par komandējumu, kurā tiks ierakstītas nepatiesas ziņas, un ka šo dokumentu izmantos kā attaisnojumu amatpersonas darba kavējumam - neattaisnotai prombūtnei.

(papildināta ar 3.-5.rindkopu)

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.