Menu
 

Tiesās policijas transporta un materiāli tehniskās apgādes vadību par policijas resursu izlietošanu BMX trases būvniecībai

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Prokuratūra nodevusi Rīgas rajona tiesai krimināllietu, kurā trīs Valsts policijas (VP) amatpersonas apsūdzētas par policijas resursu nelikumīgu izlietošanu BMX trases būvniecībai.

LETA jau rakstīja, ka Iekšējās drošības birojs (IDB) 2019.gadā aizturēja toreizējo Transporta remonta, apgādes un ekspluatācijas nodaļas priekšnieku Māri Rumpu un VP Nodrošinājuma pārvaldes Materiāli tehniskās un mantiskās apgādes biroja priekšnieku Armandu Možeiko.

Rīgas rajona tiesas kalendārs liecina, ka tagad jau apsūdzētā statusā ir Rumps, Možeiko un Pēteris Veļičko un pirmā tiesas sēde nozīmēta 11.novembrī plkst.10.30.

Neminot personu vārdus, prokuratūra aģentūru LETA informēja, ka saskaņā ar apsūdzību kāda VP Galvenās administratīvās pārvaldes augsta amatpersona laikā no 2018.gada maija līdz 2018.gada decembrim kādas BMX trases būvniecības un izveides procesā izmantoja VP resursus. Toreiz izmantoti policijas transportlīdzekļi, degviela, kā arī trīs autovadītāju darba spēks.

Turklāt gan pats, gan autovadītāji sava darba laikā mēdza atrasties BMX trasē. Likumsarga izdarīto iespējamo noziegumu atbalstīja arī divas VP amatpersonas.

Noziedzīgo darbību rezultātā VP, nebūdama informēta par tās resursu prettiesisku izmantošanu, aprēķināja darba samaksu darbiniekiem 11 876 eiro apmērā, kad viņi atradās BMX trasē. Par nepamatoti izmantotiem dienesta transportlīdzekļiem no policijas līdzekļiem tika apmaksāta degviela 4984 eiro apmērā.

Kopumā policijai nodarīti 16 860 eiro lieli zaudējumi.

Galvenās administratīvās pārvaldes augsta amatpersona arī apsūdzēta par to, ka ieguva un glabāja četras sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem speciāli radītas rūpnieciski izgatavotas ierīces. Šīs ierīces izmantojamas kā slēptas audio un video dokumentēšanas ierīces.

Rumps un Možeiko VP vairs nestrādā.

Iepriekš:

"Nekā personīga": No VP atstādināto Možeiko tur aizdomās par policijas resursu izmantošanu privātas BMX trases izbūvē Ādažos

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.