Menu
 

Uzsākts kriminālprocess par nelikumīgu lašu zveju Gaujā Siguldas novadā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Foto - arhīvs Attēlam ir ilustratīva nozīme. Foto - arhīvs

Valsts vides dienests (VVD) oktobrī, veicot pastiprinātas kontroles lašveidīgo nārsta upēs un jūras piekrastē, ir uzsācis 11 administratīvā pārkāpuma lietas, un viena lieta nodota Valsts policijai kriminālprocesa uzsākšanai.

Kriminālprocess ir ierosināts par VVD inspektoru konstatēto nelikumīgu zveju ar tīkliem Siguldas novadā, Gaujā, kur tika nozvejoti trīs laši, divi sapali un divi brekši. Kā liecina VVD informācija, pārkāpējs tika aizturēts un nodots Valsts policijai kriminālprocesa uzsākšanai.

Par šādu pārkāpumu – zivju vai ūdensdzīvnieku ķeršanu vai citādu iegūšanu bez attiecīgas atļaujas aizliegtā laikā, aizliegtās vietās vai ar aizliegtiem rīkiem vai paņēmieniem, ja ar to radīts būtisks kaitējums – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Astoņas administratīvā pārkāpuma lietas ir uzsāktas par makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem, divas – par zvejas noteikumu pārkāpumiem iekšējos ūdeņos un viena – par zvejas noteikumu pārkāpumu jūras piekrastē.

Oktobrī kopumā no ūdenstilpēm izcelti 99 nelegālie zvejas tīkli, kā arī 39 citi nelikumīgi zvejas rīki.

Tā, piemēram, oktobra nogalē VVD pēc intensīvas novērošanas aizturēja maluzvejnieku, kas Rīgas jūras līča piekrastē nelikumīgi ievietoja 160 metrus garu zivju tīklu. Savukārt Salacas upē tika aizturēti divi maluzvejnieki, kuri veica nelikumīgu zveju ar zivju tīklu. Viens maluzvejnieks tika aizturēts arī Svētupē, kur veica nelikumīgu zivju ieguvi ar žebērkli.

VVD atgādina, ka par vienu nelikumīgi noķertu lasi vai taimiņu, ja tas iegūts iekšējos ūdeņos, zivju resursiem nodarīto zaudējumu apmērs ir noteikts 715 eiro apmērā, bet jūrā – 429 eiro. Par pārkāpumu piemēro arī administratīvo sodu par makšķerēšanas un zvejas noteikumu pārkāpumiem. Maksimālais sods par makšķerēšanas noteikumu pārkāpumu ir 350 eiro, bet par rūpnieciskās zvejas pārkāpumu – fiziskai personai 700 eiro, juridiskai – 4300 eiro.

Ja noziedzīgā nodarījuma rezultātā konstatēts būtisks kaitējums, pārkāpējam draud kriminālatbildība.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.